צילום: עומרי ארבל

 

חניון פרטי או ציבורי, תת קרקעי או עילי, לכולם יש אתגרים זהים למדי. מצד אחד קיים הצורך לספק כמה שיותר מקומות חניה, ומצד שני נדרש גם סדר מופתי (עד כמה שאפשר) כדי להבטיח תנועה חלקה ברחבי החניון. ניצול לא יעיל של השטח הוא בהחלט בעיה שדורשת התייחסות אבל יש גם פתרון די פשוט ומאוד יעיל – מעצור החניה. איך הוא יכול לעזור לכם? הנה שלוש סיבות מצוינות.

 

1 – הוא יוצר סדר בצורה פשוטה

אם הזכרנו עד כמה ניצול יעיל של החניון הוא קריטי, מעצורי חניה משיגים את המטרה הזו היטב. הם מגדירים את מקומות החניה המותרים וקובעים גבולות גזרה עבור הרכבים המגיעים אל החניון. כך אנחנו יכולים לדעת בדיוק איפה מותר לנו לחנות, וגם לעשות את זה בצורה מדויקת. במצב שבו אין מעצורים כל נהג עשוי לבחור לחנות כראות עיניו, מה שעלול להוביל למצב שבו יש הרבה פחות מקומות חניה מהמצב האופטימלי.

2 – הוא קובע גם איפה לא לחנות

מעצורי חניה בחניון הם פתרון חשוב לא רק עבור הנהגים אלא גם עבור הולכי הרגל. במצבים שונים עלולים כלי הרכב לחסום מעבר שנועד להולכי רגל, בהם גם קשישים, אנשים בכיסאות גלגלים או עגלות תינוק. כשאנחנו מגדירים איפה ניתן לחנות ואיפה לא, אנחנו לא רק שומרים על הסדר לטובת המכוניות המגיעות אל המקום, אלא גם על מעבר חופשי לטובת הולכי הרגל, ויש לכך ערך אדיר.

3 – פגיעה ברכבים ובתשתיות

כשאנחנו נכנסים למקום החניה הפנוי אנחנו לא תמיד יודעים איפה אנחנו אמורים לעצור. אנחנו חוששים להגיע עמוק מדי כדי לא לפגוע במכונית (ובאותה הזדמנות גם בקיר) ומצד שני, חניה בולטת תפגע בתנועה החלקה ברחבי החניון. מעצורי החניה הם בדיוק הפתרון לבעיה הזו. כך אנחנו חונים במקום הנכון, בלי לבלוט ובלי להסב נזק, בעיקר למכונית שלנו.

איך נראה מעצור החניה?

מעצור החניה הוא למעשה אלמנט שנועד להתקנה על הקרקע במטרה לעצור את כלי הרכב ולאותת לו שהגיע אל הנקודה האחרונה שאליה מותר לו להגיע. אם אתם רוצים לשמור על הסדר, למנוע את הפגיעה במכוניות וגם לאפשר זרימה חלקה של מכוניות ושל הולכי רגל, המעצורים האלה יעשו את העבודה טוב יותר מכל פתרון אחר, בין אם הם עשויים מגומי, מברזל או מפלסטיק.

לצפייה במעצורי חניה באתר ארבל שטראוס

מערכת ערוץ 20

מערכת ערוץ 20