לאחר שהתברר כי הושמטה ה"ציונות" ממצע מפלגת מרצ, היום (ד') התגאה חבר הכנסת מטעמה, מוסי רז, בטשטוש המורשת היהודית ביהודה ושומרון.

"הצלחתי לעצור עכשיו העברת כספים ליהודה ושומרון לפרוייקטים של ארכיאולוגיה ופיתוח תשתיות בשטחים הכבושים", התרברב רז בציוץ בטוויטר.

הגולשים הזועמים  תהו האם רז פעל לביטול שימור המורשת היהודית ביהודה ושומרון מחשש שזה לא משרת את עמדת השמאל הקיצוני.

הציוץ של רז

"גם אתה מפחד לחשוף את האמת בעובדות ארכיאולוגיות?!", צייץ בתגובה הגולש בז, "אין עם "פלסטיני" אלו פולשים מהמאה ה-19 שצריך להחזירם לארצות מוצאם". הגולש דוד אלבז צייץ לרז: "זה כי אתה מפחד. בגלל שהארכאולוגיה מוכיחה את הימצאות היהודים בארץ ישראל מזה 3000 שנים".

ואילו גולש אחר הטיח בחבר הכנסת: "התאונה הבאה שתתרחש ביו"ש עקב תשתיות לקויות תהיה עם כתובת סוף סוף! תודה מוסי".

כזכור, בתגובה לתחקיר מקור ראשון הודה רז כי "מרצ איננה מפלגה ציונית ומעולם לא הוגדרה כמפלגה ציונית". עוד הוסיף כי "לא כתוב בשום מקום שמרצ היא שמאל ציוני. מרצ הגדירה את עצמה מהיום הראשון כמפלגה שיש בה גם יהודים ציונים וגם פלסטינים שגאים בלאומיות הפלסטינית שלהם. בעיניי המפלגה אינה יכולה להיות ציונית".

בעקבות בקרה וצמצום נזקים שניסתה המפלגה לעשות, התראיין רז לערוץ 20 ואמר "אני ציוני" הוא הוסף וטען כי "משפט העמים לא מקבל את הכיבוש, זאת אומרת שמי שיושב מעבר לקו הירוק הוא זה שלא מקבל את הציונות".

בת אל בנימין

בת אל בנימין

עורכת באתר ערוץ 20