מי שתעלה הערב על הבמה בכיכר רבין לייצג את תושבות דרום תל אביב בהפגנת המחאה על אלימות נגד נשים היא מסתננת מאריתראה.  כך עולה מהתכתבויות בין פעילות מחאת דרום תל אביב ובין אחת ממארגנות האירוע.

מהתכתבות שפרסמה מובילת מחאת תושבי דרום תל אביב, שפי פז, בין אחת הפעילות ובין אחת ממארגנות העצרת, עולה כי נציגת תושבות דרום תל אביב הערב תהיה אישה אריתראית.

בתגובה פנתה פז למארגנת אחרת, ענת ניר, "עצרת שעניינה אלימות נגד נשי לא יכולה להדיר את תושבי דרום תל אביב. זו יותר מסתם השתקה. זו הכחשה בשם אג'נדה"  כתבה לה.

מתוך ההתכתבות בין שפי פז ובין ענת ניר. באדיבות שפי פז

 

פז הסבירה לניר כי פעילות דרום תל אביב "דורשות שעל הבמה תעלה אישה שהייתה קרבן אלימות מצד מסתנן" וביקשה ממנה להעביר את בקשתה לדיון בקרב המארגנים.

"יש לנו ייצוג מהדרום של סיפור רצח – מודה לך על הפניה", ענתה ענת ניר, ולא הכחישה שמדובר במסננת. יש לציין כי ניר לקחה חלק גם במחאה נגד גירוש המסתננים.

כזכור, גל המחאה על אלימות נגד נשים הוצת לאחר הרצח המזעזע של הנערה האריתראית סילבנה צגאיי, על ידי מסתנן אריתראי אחר, טספברהאן טספסיון. שבוע קודם לכך התפרסם כי אולימפיה חביב הותקפה על ידי מסתנן בנתניה, מה שלא יוזכר באירוע הערב ככל הנראה.

"נגמרו המילים על הצביעות". שפי פז. צילום: מרים אלסטר, פלאש 90

 

שפי פז מסרה: "נשות דרום תל אביב לא רצויות כחלק מהמחאה. האריתראים שהביאו את האלימות לשכונות הם אלה שרצויים. עכשיו רוצים שהמדינה שנאנסה לפתוח בפניהם את שעריה גם תלטף אותם ותטפל בתת-תרבות שהביאו מהמקום ממנו באו, במקום שתעלה אותם על מטוסים ותחזיר אותם לשם".

בתוך כך, מתכוונים פעילי ופעילות "מחאת דרום תל אביב בעד הגירוש" להגיע לעצרת במטרה למחות על "הצביעות והלבנת האלימות נגד נשים בדרום תל אביב", לדבריהם.

"אנחנו נהיה בכיכר על אפן ועל חמתן, ואנחנו קוראות גם לכם להגיע. אל תפקירו את השטח לשכירי הקרן החדשה. בואו, תתערבבו בקהל, ותמחו נגד השקר וההשתקה", כתבו בדף האירוע של מחאתם בפייסבוק, "כשפמיניסטית פוגשת מסתנן".

 

 

אלון מליק

אלון מליק