בעקבות חשיפת ערוץ 20: סגן ראש העיר חיפה המיועד ותומך הטרור, רג'א זעאתרה, הודיע כי יכנס מסיבת עיתונאים מחר בשעה 13:00. ככל הנראה ראש העיר עינת קליש רותם תבטל את מינויו. גורם בעיריית חיפה מסר לערוץ 20 כי "זעאתרה לא יהיה סגן ראש העיר. המגמה היא שהוא יפנה את מקומו למספר 2 ברשימה".

זעאתרה צפוי להתבצר בעמדתו, אך להודיע על פרישתו ועל מינוי מספר 2 ברשימת חד"ש, שהירה שלבי, לתפקיד. כזכור, חשפנו כי זעאתרה הביע תמיכה בחיזבאללה וחמאס וטען כי דאעש שאב השראה מהציונות.

זעאתרה וקליש. צילום: מתוך עמוד הפייסבוק של חד"ש

 

אמש נועדה ראש עיריית חיפה הנכנסת  עם יו"ר סיעת חד"ש זעאתרה והציגה בפניו את הקשיים אתם היא מתמודדת בשל מינויו. בפגישה בין השניים הציעה קליש לסגנה המיועד להתנער מהדברים או להתנצל. זעאתרה השיב כי ידבר עם ראשי מפלגת חד"ש והם יגבשו החלטה בעניין. לא עלתה בשיחה האפשרות להדיח אותו או לתת למס' 2 במפלגה את התפקיד.  יו"ר מפלגת המחנה הציוני, אבי גבאי, אמר אתמול בישיבת סיעה כי הוא מגנה את דברי זעאתרה אך לא הצהיר כי ימנע את מינויו.

בתוך כך תושבי העיר חיפה מתארגנים למחאות נגד כוונתה של קליש למנות את זעאתרה על אף התנגדותם. מארגני המחאה, ביקשו לגייס 11 חתימות של חברי מועצה כדי לקיים ישיבה שלא מן המניין בה תתחייב קליש שלא למנותו את זעאתרה לסגנה.

אירוע ההפגנה בפייסבוק

 

שון שאול וטל הרוש ממובילי המחאה אמרו: "לא ניתן לראש העיר עינת קליש רותם להמשיך לפלג ולסכסך את תושבי העיר האחד בשני. אין כאן לא ימין ולא שמאל. זה הרוב השפוי אל מול המיעוט הקיצוני. אדם כמו זעאתרה אינו ראוי לכהן בתפקיד ציבורי רשמי. אנו קוראים לראש העיר לגנות את אמירותיו בפומבי ולבטל את המינוי לאלתר. כן לדו קיום בחיפה, לא לרג'א זעאתרה".

היום מתכננים התושבים להשבית את רכביהם בשעה 14:00 ברחובות העיר וקוראים לבעלי העסקים להצטרף ולאפשר לעובדים להשתתף במחאה. במוצאי שבת צפויה להיערך הפגנה מול ביתה של קליש בשכונת רמות ספיר.

אלירן טל
כתב בדסק המדיני של ערוץ 20