עומר אצילי יחתום על חוזה חדש לארבע שנים ללא סעיף יציאה וישתכר בכ-150 אלף דולרים בעונה, כך מסתמן לאור הפגישה שנקבעה בין השניים היום. על שני הצדדים הופעלו לחצים רבים להגיע לפשרה בטרם העניינים יגיעו לידי פיצוץ.

מצדו של טביב, הלחץ הגיע דווקא מצד סוכנו של הקפטן הירושלמי, רונן קצב. ההסכם בין קצב לשחקן מסתיים בעוד שנה והסוכן רצה לוודא שיוכל לגזור קופון שמן על העסקה גם כשכבר לא ייצג את אצילי. טביב אינו רוצה לאבד את אצילי בסיום העונה הבאה כאשר זה יהיה שחקן חופשי מצד אחד ומצד שני אינו רוצה לכבול את עצמו במחיר נמוך כשבעתיד יהיו קבוצות שיהיו מוכנות לשלם עליו סכום גבוה יותר. טביב חושש שתג מחיר נמוך יכול לגרום לקצב לסגור עסקה עם מכבי תל אביב כבר עכשיו.

סוכנו של אצילי פנה לאחרונה לטביב וביקש ממנו להיכנס למו״מ בנוגע למכירת השחקן למכבי תל אביב וטביב השיב לו כי אין לו כוונה למכור את אצילי לקבוצה אחרת בארץ. טביב הבהיר כי אצילי ישחק בארץ רק בבית״ר ירושלים ואם ישוחרר זה יהיה רק לאירופה, אך נראה כי עקשנותו של טביב נובעת מהרצון לקבל עליו סכום גבוה, מעל 2.5 מיליון יורו. במכבי הספיקו להכיר את סגנון ההתנהלות של טביב במו״מ ויודעים כי כמו בעסקת רכישת דסה ואזולאי, גם בנוגע לאצילי הכל תלוי במחיר שיוצע לטביב.

אצילי. חוזה חדש (Yonatan Sindel/Flash90)
אצילי. חוזה חדש (Yonatan Sindel/Flash90)

״אף אחד לא יגזור קופון על הגב שלי", אמר טביב לאנשיו. "אף אחד לא יודע לנהל מו״מ טוב ממני. שעומר יחתום וכל קבוצה שרוצה אותו תשב איתי. אני לא צריך מתווכחים וגורמים שיבואו ויעשו סיבוב על שחקן שלי ועוד אחד שאני המצאתי אותו. איפה בדיוק היה אצילי לפני שנתיים שלוש? רוני לוי לא ספר אותו ושלח אותו ליציע, מנחם קורצקי נתן לו לשחק בשני משחקים מתוך 19 משחקים. אני גיליתי את הכישרון ואני דאגתי שהילד הזה ישחק בהרכב ועכשיו הוא מתנפח עליי. מי שמתחיל איתי רק מפסיד״.

אצילי נחשב לאחד הישראלים הצעירים הטובים ביותר ושמו כבר קושר אל מכבי תל-אביב ומכבי חיפה. טביב מאמין כי השחקן יהיה חלק מסגל נבחרת ישראל בקמפיין הקרוב של מוקדמות המונדיאל ושווי בשוק באירופה ובישראל יגדל.

המשבר בין טביב לאצילי החל כאשר השחקן באמצעות סוכנו רונן קצב סירב להאריך את חוזהו המסתיים בעוד עונה וחצי. טביב החליט כי אם אצילי לא יאריך את חוזהו הוא לא ישחק ושלח אותו ליציע ושלל ממנו את סרט הקפטן. הקפטן.

אצילי דרש באמצעות סוכנו 200 אלף דולר נטו לעונה טביב הציע 110 אלף דולר נטו. בנוסף טביב סירב לדרישה לקבוע תג מחיר עבור אצילי ואמר כי ינהל מו״מ עם קבוצות שיביעו עניין בשחקן מבלי לקבוע תקרת מחיר עבור מכירתו. לטביב היתה סיבה לסרב לדרישה של השחקן. טביב טוען כי רונן קצב ביקש ממנו לקבוע מחיר מכירה לאיתי שכטר כשהשניים היו בהפועל תל אביב וטביב נאלץ למכור את החלוץ במחיר נמוך מהמחיר שהוא  היה מצליח לסגור אם היה מנהל את המו״מ מול הקבוצות.

טביב. היחיד שמרוויח בכדורגל הישראלי (Yonatan Sindel/Flash90)
טביב. לא רוצה לצאת פראייר (Yonatan Sindel/Flash90)

בנוסף, מכבי תל אביב מעוניינת לרכוש את עומר אצילי וטביב קיבל את המסרים. טביב כבר עשה עסקה גדולה עם מכבי עם מכירתם של שלומי אזולאי ואלי דסה במחיר של 1.8 מיליון יורו כאשר מכבי החלה את המו״מ איתו במחיר של 600 אלף יורו.

המסר לקפטן לשעבר על הקפאה במידה ולא יחתום בתנאים שלו גרמה לחשש כבד אצל אצילי. משמעות ההקפאה היא שהשחקן יהיה מחוץ לסגל הקבוצה ויישב ביציע במהלך החוזה שלו עד לסיום העונה הבאה אלא אם טביב יחליט אחרת. גם טביב וגם אצילי רוצים לסיים את הנושא ועכשיו הרבה תלוי בטביב.

בית״ר ירושלים תשחק בטדי ביום שני מול המובילה הפועל באר שבע כאשר המטרה של כל הצדדים שאצילי יהיה בסגל הקבוצה. ביום חמישי מתוכננת ועדת משמעת לשחקן והמטרה של אצילי להגיע להבנות עם טביב כדי למזער נזקים בוועדת המשמעת. הלחצים על אצילי וטביב עשו את שלהם. היום השניים צפויים להיפגש במטרה להגיע להבנות ולבטל את ועדת המשמעת או לפחות להחליט על עונש זעום ולהחזיר את השחקן לתפקיד הקפטן שיהיה כבר בסגל מול באר שבע.
‫משה בוקר‬‎

‫משה בוקר‬‎

כתב הספורט של אתר ערוץ 20