מסע בין מפלגות: "כשאתם מצביעים ליכוד אתם מצביעים לעוצמה יהודית, סמוטריץ' והחרדים", כך כתב הבוקר (ב') ברשתות החברתיות עידן רול, מקום 34 ברשימה המשותפת של בני גנץ ויאיר לפיד "כחול לבן".

לכאורה עוד ציוץ רגיל של מתמודד בבחירות, אלא שעד לא כל כך מזמן רול בעצמו קרא להתפקד למפלגת הליכוד.

כשאתם מצביעים ליכוד אתם מצביעים לעוצמה יהודית, סמוטריץ׳ והחרדים. כלומר נגד המשפחה שלי ונגדי. אל תספרו לעצמכם אחרת.

פורסם על ידי ‏Idan Roll – עידן רול‏ ב- יום ראשון, 24 בפברואר 2019

 

לטענת רול, בן זוגו של הזמר הראל סקעת ולהם בן משותף, הצבעה לליכוד היא למעשה הצבעה "נגדי ונגד המשפחה שלי. אל תספרו לעצמכם אחרת".

עד לפני כשנתיים היה רול פקוד למפלגת הליכוד במסגרת 'הליכודניקים החדשים' – קבוצה שהוגשו נגדה מספר עתירות בטענה שמדובר ב"סוסים טרויאנים" משמאל. חלק מחברי הקבוצה הודחו מחברותם במפלגה. מחלקם, למעט אחד, נמנעה האפשרות להתמודד בפריימריז האחרונים.

בכרזה מטעם 'הליכודניקים החדשים'  שפורסמה לפני כשנתיים מוצג רול כעו"ד והייטקיסט (עובד כמנהל פיתוח עסקי בחברת בת של רפאל – ב.ב.) הוא צוטט אומר: "יותר לא נחכה שייתנו לנו זכויות אלא נבחר את אלו שמחזיקים בכוח לעשות זאת". בתחתית המודעה סלוגן הקבוצה "משנים את השיטה מבפנים. לא מתלבטים. מתפקדים ומתאגדים".

בתקופת חברותו במפלגה הובילה הליכוד, ועודנה מובילה, קואליציה בה חברות מפלגות הימין והמפלגות החרדיות. אם כן מה נשתנה וגרם למהפך? ובכן, הפוזיציה.

מאז הספיק רול להצטרף למפלגת 'יש עתיד' של יאיר לפיד ולמחוק כל אזכור לחברותו בליכוד ברשת, כמעט…

הוא מכהן כיו"ר התא הגאה של מפלגת 'יש עתיד', התמודד מטעמה למועצת העיר תל אביב, הוביל מחאה ואף זכה במקום מכובד ברשימתה לכנסת (14). האיחוד עם גנץ דחק אותו למקום ה-34 ברשימה, שנכון לעכשיו מסתמן כריאלי.

אז כן ליכוד, לא ליכוד? נראה שרול בסך הכל מיישר קו עם היו"ר לפיד שלא ידוע בעקביותו. ואולי הסיפור הזה בכלל מאיר זרקור גדול מאוד על הקבוצה שמכחישה שהיא פוקדת אנשי שמאל למפלגת השלטון.

מ'הליכודניקים החדשים' נמסר: "עידן רול עדכן על עזיבתו כבר לפני שישה חודשים והודיע על כך בפומבי. השימוש המטופש בפוסטר מלפני שנתיים כדי לרמוז משהו על הקבוצה, הוא עוד ניסיון כושל של חבורת האזנות הסתר להשחיר אותנו. מעניין לראות כי את העובדה שבצלאל סמוטריץ, למשל, נמצא עד היום במרשם המתפקדים של הליכוד כמתפקד בקוד 99, שכחו לציין. האמת לא עניינה אותם בעבר ולא תעניין בעתיד. זה לא יעזור להם. הליכודניקים החדשים כאן כדי להישאר, להוביל את הליכוד לניצחון בבחירות ולהשתתף בעיצוב את דרכו מעתה והלאה".

מטעמו של רול לא נמסרה תגובה עד למועד פרסום הכתבה. גם מטעם 'כחול לבן' לא נתקבלה תגובה.

.

בת אל בנימין

בת אל בנימין

עורכת באתר ערוץ 20