קוסם. ליונל מסי. צילום: FC Bacelona official website

 

ברצלונה ניצחה את אתלטיקו מדריד 0:1 במשחק העונה משער של מי אם לא, ליונל מסי, הגדילה את הפער ל-8 נקודות וכנראה חיסלה את סיכויי הקבוצה ממדריד לאיים על תואר האליפות שמונח בכיסה.

שתי הקבוצות הגיעו במומנטום שונה. אתלטיקו ניצחה את ששת משחקיה האחרונים בכל המסגרות בעוד בארסה שמטה 6 נקודות רק בחודש האחרון (3 תוצאות תיקו) כך שהפער קוזז ערב המשחק ל-5 נקודות בלבד. למרות זאת, ולמרות שהמשחק לא התעלה לרמה גבוהה ולא כלל הזדמנויות רבות, הספיק רגע אחד של קסם – בעיטה חופשית מ-20 מטרים, בשביל שהגאון הקטן יעשה את ההבדל.

מה לא נאמר כבר על הפנומן הארגנטינאי? צ'ולו סימונה, מאמן אתלטיקו, שלא ידוע בחיבתו הגדולה למסי, אמר עליו שהוא עשה את ההבדל וכי היה שמח אם הוא היה משחק בקבוצה שלו, כי אז הם היו מנצחים. וולוארדה מאמן ברצלונה אמר שהוא סבל ממנו במשך כל כך הרבה שנים כך שהוא בר מזל שהוא נמצא בצד שלו עכשיו.

היה רוצה את מסי בקבוצתו. צ'ולו סימאונה. צילום: פייסבוק דייגו סימאונה

 

מה שמדהים באמת במסי, זה לא שער הניצחון (אחד מבין מאות שהוא כבר הספיק להבקיע) או היכולת הבלתי רגילה והלא אנושית שלו על המגרש. זה דווקא ביכולת שלו לשכלל יכולות ואספקטים נוספים במשחק שלו, וזאת אחרי כל כך הרבה שנים בטופ ולאחר שהוא כבר שולט בצורה מושלמת במשחק.

מסי כיום הוא אחד הבועטים החופשיים הטובים בעולם. זה משחק שלישי ברציפות שהוא כובש בבעיטה חופשית, והוא בין המובילים העונה בכל אירופה בגולים בבעיטות חופשיות. אם כל השנים דיברו עליו שהוא חייזר וההבדל בינו לבין רונאלדו זה שהוא נולד מושלם ואילו רונאלדו היה צריך לעבוד קשה כל חייו, הרי שהמיתוס הזה מנופץ כעת.

אין שום ספק שמסי, שבשנים קודמות היה בועט טוב, אך בוודאי לא ביכולת ובדיוק שהוא מספק כיום, מתאמן הרבה על הבעיטות החופשיות. הוא מצליח להשחיל את הכדור מעל החומה, מתחת לחומה, ממרחק של 25 מטרים אך גם צמוד לרחבה, מימין ומשמאל. נדיר לראות כוכב על שלא נח על זרי הדפנה, ומחפש במה הוא עוד יכול להשתפר.

עלול להחמיץ את הגומלין מול צ'לסי. אינייסטה מול אתלטיקו, אתמול. צילום: FC Bacelona official website

 

השיפור בבעיטות החופשיות מועיל למסי בעוד מובן אחד חשוב. לרוב, במשחקים קריטיים , מסי נשמר ע"י כמה שומרים ומתקשה לפעול במגרש בהיעדר שטח לנוע. גול שלו בבעיטה חופשית, דבר שקורה לא פעם במחצית הראשונה, עוזר למשחק להיפתח. הקבוצה השנייה נאלצת לנוע קדימה כדי להשוות את התוצאה ואז למסי יש יותר שטחים להפעיל את הקסמים שלו.

כעת שהאליפות כמעט הובטחה, העיניים של ברצלונה אל עבר שמינית גמר ליגת האלופות מול צ'לסי בשבוע הבא. הדאגה היחידה שלה היא מכך שאינייסטה, הגיבור של ברצלונה במשחקים נגד צ'לסי, נפצע אתמול והוחלף במהלך המחצית הראשונה. אם הוא לא יעמוד לרשות הקטלאנים, הם יזדקקו לעוד רגע של גאונות מהקוסם הקטן.