לאה ושמחה גולדין. צילום מסך מתוך סרטון ההסברה של הפרויקט

 

המטה להשבת הדר גולדין, בראשות אל״ם (במיל׳) ארז וינר, יוזם את הקמת ״מסדר הדר״, מדובר במערך פעילים שיבוסס על צבא של ישראליות וישראלים מתנדבים, ומטרתו תהיה ליזום, לנהל ולקיים מגוון פעילויות להשבת הדר, אורון והאזרחים הישראליים, במרחב הציבורי הישראלי והבינלאומי. לצורך הקמת "מסדר הדר" מבקשת משפחת גולדין לגייס מהציבור הישראלי והבינלאומי סכום של 400 אלף שקל שייעודו הוא הפעלת "מסדר הדר" במהלך שנת 2018.

"אנחנו מזמינים אותך לקחת חלק בהקמת 'מסדר הדר'", נכתב בעמוד הפרויקט, "מערך מתנדבים שיפעל במרחב הציבורי הישראלי והבינלאומי להשבתם של סמ"ר אורון שאול וסגן הדר גולדין חזרה הביתה. סגן הדר גולדין, קצין מצטיין בפלס״ר חטיבת גבעתי, נפל ונחטף למנהרה במהלך קרב ברפיח במסגרת מלחמת ״צוק איתן״.

"ב-1 באוגוסט 2014, לפני יותר משלוש שנים וחצי, התבשרה משפחת גולדין כי הדר מוחזק בידי ארגון הטרור חמאס בעזה. החזקתו בידי חמאס היא הפרה בוטה של הדין הבינלאומי ומנוגדת לתנאים ההומניטארים. בימים אלו יוזם המטה להשבת הדר גולדין, בראשות אל"ם (במיל׳) ארז וינר, את הקמת 'מסדר הדר', מדובר במערך פעילים שיבוסס על צבא של ישראליות וישראלים מתנדבים, ומטרתו תהיה ליזום, לנהל ולקיים מגוון פעילויות להשבת הדר, אורון והאזרחים הישראליים, במרחב הציבורי הישראלי והבינלאומי. מדובר במערך של אלפי מתנדבים והכספים שייאספו בפרויקט ישמשו להפעלתו ותפעולו של 'מסדר הדר' וכן לארגון של אירועים, הפקת חומרי הסברה וניהול מערך של אלפי מתנדבים במטרה לגרום לממשלת ישראל להפעיל מנופי לחץ על חמאס ולקיים את החלטות הקבינט המדיני-בטחוני, וכן להמשיך בפעילות האינטנסיבית בזירה הבינלאומית"

"המשפחה מנהלת מאבק להשבתו של הדר לישראל ודורשת מהממשלה להחזיר מעזה גם את סמ"ר אורון שאול, לוחם מחטיבת גולני שנחטף לאחר קרב בסג׳עיה, והאזרחים הישראליים, אברה מנגיסטו והישאם א-סייד. הערך 'לא משאירים חיילים מאחור, וחוזרים מהקרב עם החיים, הפצועים והמתים', הוא ערך יסוד בערכי צה"ל, מצווה יהודית ראשונה במעלה ומושג יסוד בחוק ההומניטרי הבין לאומי. הוא היסוד לאמנה בין משפחות החיילים הסדירים והמילואימניקים והמדינה, הוא אבן היסוד ביכולת של ראש ממשלה להוציא לקרב את צבא העם הישראלי – צה"ל".

"מאז מבצע צוק איתן, הערך הזה נמצא סכנה. אנחנו – 'מסדר הדר' – נביא את הערך הזה חזרה למקומו הנכון, הן בציבור, הן בהנהגה. פעילות ציבורית תנכיח את הנושא בכל מקום ותציג בפני הפוליטיקאים את החובה – לא לנטוש חיילים בקרב, ואם זה קורה, לא לחתום הסכם הפסקת לחימה עם האויב בשום אופן עד שהשבויים והנעדרים נמצאים בבית"

"במסגרת המאבק להשבת הדר, העלתה משפחת גולדין, ההורים לאה ושמחה והאחים איילת, חמי וצור, לסדר היום הציבורי זווית חדשה בכל הנוגע להסכמי חילופי השבויים ודרשה מהממשלה לפעול מול חמאס כדי להפוך את אחזקתו בחיילי צה״ל ואזרחי ישראל מנכס לנטל. כתוצאה מכך, הקבינט המדיני-בטחוני קיבל שורה של החלטות בנושא הפעלת הלחץ על חמאס. משפחת גולדין מנהלת מאבק משפטי בבית משפט העליון שדן בעתירה שהגישה המשפחה לבג"צ על מנת ליישם את החלטות הקבינט והממשלה"

"משפחת גולדין, יחד עם 'המטה להחזרת הדר גולדין', מקיימים פעילות ענפה בזירה הבינלאומית. ציורים שצייר הדר הפכו לתערוכה 'ציור. השראה. משפחה' שהוצגה בשנים האחרונות בעשרות מקומות בחו"ל, בין היתר במטה האו"ם בניו-יורק, בקהילה היהודית בלוס-אנג'לס ובמקומות נוספים. בנוסף, המשפחה גייסה את שר המשפטים לשעבר של קנדה, המשפטן היהודי פרופ' ארווין קוטלר, שייצג בעבר בנושאי זכויות אדם את נלסון מנדלה ונתן שרנסקי. לאה גולדין, יחד עם פרופ' קוטלר, הופיעו בדצמבר 2017 בדיון מיוחד של מועצת הביטחון בו נקבע כי הרשות הפלסטינית מפרה את הדין הבינלאומי כשהיא ממשיכה להחזיק בהדר".

"אנחנו מזמינים אותך לסייע לנו ולקחת חלק בהקמת 'מסדר הדר' – כשותפים למסדר תוכלו לקבל תמורה עבור כספכם את אחת מהתשורות שלנו – תעודת חבר במסדר, צמיד אישי מעוצב של חברות במסדר, הזמנה להקרנה חגיגית לסרטה האישי של לאה גולדין 'הדר החופש לעשות', חולצה עם הדפס של אחד מציוריו של הדר והדפס של אחד מציוריו של הדר גולדין שהוצג בתערוכה 'ציור. השראה. משפחה' שהוצגה בשנים האחרונות במטה האו"ם בניו יורק, במשכן הכנסת בירושלים ובעשרות מקומות בארץ ובחו"ל".

בקרו אותנו באתר: https://www.hadarsheli.co.il

 

נועם אמיר

נועם אמיר

כתב ערוץ 20 לענייני צבא וביטחון