מנכ"ל משרד ראש הממשלה אלי גרונר הודיע לרה"מ נתניהו על כוונתו לסיים את תפקידו. גרונר, שהחל את תפקידו במשרד רה"מ במאי 2015, יסיים את תפקידו בתום מושב הקיץ של הכנסת. ראש הממשלה הודה לאלי גרונר על שירותו וביקש ממנו להשלים את רפורמת רישוי העסקים בטרם עזיבתו.

מנכ"ל משרד ראש הממשלה אלי גרונר נואם במהלך מפגש עם ראשי הרשויות הערביות בישראל, במשכן הנשיא בירושלים. צילום: מארק ניימן, לע"מ

 

לפני כן שימש גרונר כציר הכלכלי של ישראל בוושינגטון, וכן בתפקידים בכירים במגזר העסקי, ביניהם בחברות מקינזי ותנובה. במסגרת תפקידו, הוביל גרונר את עבודת המטה והמדיניות האסטרטגית המתבצעת במשרד ראש הממשלה. בין הרפורמות שהוביל נמנים הורדת עודף הרגולציה ויוקר המחיה, אישור מתווה הגז, הרפורמה ברישוי עסקים, גיבוש ואישור התכניות הלאומיות לבריאות דיגיטלית ותחבורה חכמה, הקמת מערך הסייבר, רפורמה מקיפה באכיפת חוקי התכנון והבניה וחקיקת חוק הנומרטור. כמו כן, גרונר הוביל הטמעה של שיטות ניהול מתקדמות במגזר הציבורי ובראשן דיווח לציבור על ביצוע של החלטות ממשלה ותכניות עבודה ופתיחת מאגרי המידע הממשלתיים בפני הציבור.

"אני מודה לאלי גרונר על עבודתו המסורה בקידום נושאים בעלי חשיבות גדולה בתחומי הכלכלה והחברה", אמר רה"מ בנימין נתניהו. "הפעולות שהוביל מטעמי, כגון הורדת עודף הרגולציה, חוק הנומרטור וגיבוש מתווה הגז ישפיעו על הציבור ועל הכלכלה הישראלית עוד שנים רבות".

"אני מודה לרה"מ נתניהו על ההזדמנות שנתן לי להוביל מהלכים משמעותיים עבור הכלכלה והחברה בישראל", אמר גרונר. "השלמת הרפורמה ברישוי עסקים היא נקודה טבעית ונכונה עבורי למסור את המושכות לבא אחרי. חכמינו אמרו 'לא עליך המלאכה לגמור' ואני מאחל לראש הממשלה ולבא אחרי הרבה הצלחה".

אביה ריש

אביה ריש

עורכת תוכן, אתר ערוץ 20