בצל החרפת המשבר ברצועה ובידודה המדיני של קטאר, הורה ראש הממשלה בנימין נתניהו לבחון את סגירת משרדי רשת הטלוויזיה 'אל-ג'זירה' בארץ, רשת המסיתה נגד ישראל. כך פורסם לראשונה ב-ynet. בראיון לתכנית 'לפני כולם', מגיב וואליד אל עומרי, מנהל רשת אל-ג'זירה בישראל, לאיום הסגירה ואומר.

מתוך 'לפני כולם' הערב (ג')

"קטאר זו מדינה מכובדת"

למרות היותה של אל-ג'זירה רשת תקשורת שפועלת בשירות חמאס וארגוני טרור נוספים וממומנת על ידי קטאר, לאל עומרי לא ברור למה הממשלה רוצה לסגור את התחנה בישראל. לטענתו, קטאר "לא מממנת טרור ולא תומכת בטרור בכלל, וזו אשמה שמנסים להבאיש על המדינה, מדינה מכובדת כמו קטאר. אני לא מקבל את זה ואני לא מוכן אפילו לשמוע את זה". לדבריו, "אנו לא תומכים באף ארגון או מפלגה פוליטית, לא בתוך ישראל ולא מחוץ לה, לא לחמאס, לא לפת"ח, לא לליכוד ולא לכלום. זה שהתחנה ממונת על ידי קטאר – קטאר זו מדינה מכובדת, וזה לא חדש, אנחנו כבר 20 שנים כך".

"לא משדרים הסתה". משרדי אל-גזירה בירושלים. צילום: יונתן זינדל, פלאש 90
"לא משדרים הסתה". משרדי אל-גזירה בירושלים. צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

 

"אנחנו רק מעבירים את המציאות משני הצדדים"

על הטענה כי תחנת הטלוויזיה הציגה את ישראל במהלך מבצע 'צוק איתן' כמי שמבצעת פשעי מלחמה, והיוותה שופר תעמולה לחמאס, עונה אל עומרי: "אנחנו רק מעבירים את המציאות משני הצדדים" וטוען "אנו מעבירים את המציאות גם מהצד הישראלי, לא רק מהצד הערבי, בעניין המלחמות עצמן". לדבריו, "עלו אצלנו לשידור כל מיני ישראליים ודיברו בעניין המלחמות בזמן המלחמה. וזה לא קל לאמצעי תקשורת ערבי להביא למשל קצין או דובר צה"ל או שר לשידור". מנהל התחנה אף מוסיף כי "ראש הממשלה, כשהיה יו"ר האופוזיציה, בא אלינו כאן למשרד שלנו ועלה בזמן מלחמת עזה ב-2009 ודיבר 24 שעות בשידור חי".

אל עומרי מכחיש את הטענה שהתחנה משדרת הסתה נגד ישראל ואומר כי ההיפך הוא המצב. "זה לא נכון. אני לא מקבל את זה בכלל. הם מסיתים נגדנו עכשיו. וזה לא מקובל. אנו לא משדרים הסתה. הרי אנו מארחים כל מיני ישראלים מכל הקשת הפוליטית בישראל שבאים ומדברים", הוא מסביר. "מה ששר הביטחון אתמול דיבר זה לא הסתה? אנחנו "פרופגנדה נאצית"? מאיפה הוא הביא את העניינים האלה?".

וואליד אל עומרי, מנהל אל ג'זירה ישראל
"הם מסיתים נגדנו". וואליד אל עומרי, מנהל אל ג'זירה ישראל

 

"ישראל מתנהגת כמו דיקטטורה חשוכה"

אל עומרי זועם על איום הסגירה וטוען כי "ממשלת ישראל לא יכולה לשווק את ישראל כאילו שהיא חלק מהדיאלוג הליברלי העולם, האוניברסלי הזה ושותפה בערכים של דמוקרטיה וחופש הביטוי, ובאותו זמן להתנהג כמו דיקטטורה חשוכה באזור".

 

לפני כולם

לפני כולם