פגישת קים ומון, היום. צילום: רויטרס

האם פגישה היסטורית בין נשיא ארצות הברית דונלד טראמפ ושליט צפון קוריאה קים ג'ונג און תיערך למרות הכל? לפנות בוקר (שבת) צייץ טראמפ בטוויטר: "אנחנו מקיימים שיחות פרודוקטיביות עם צפון קוריאה להשבת הפגישה המתוכננת"."אם אכן תקרה – ככל הנראה תיערך בסינגפור באותו התאריך, ה-12 ביוני, ואם יהיה צורך תתארך מעבר למועד".

לאחר הציוץ של טראמפ שהותיר פתח לתקווה לקיומו של המפגש, פגש היום קים באופן מפתיע את מנהיג קוריאה הדרומית – מון ג'ה אין. זוהי הפגישה הראשונה של המנהיגים מאז פגישתם ההיסטורית ופורצת הדרך בחודש שעבר. בתמונות שהופצו לאחר הפגישה נראו שני המנהיגים כשהם לוחצים ידיים, כמו כן נראתה בהן אחותו של קים – קים יו ג'ונג. מאוחר יותר הלילה צפוי הנשיא מון למסור הצהרה רשמית בעקבות הפגישה.

ביום חמישי הודיע טראמפ על ביטול הפגישה המתוכננת עם קים. במכתב שכתב הנשיא לדיקטטור הצפון קוריאני כתב כי "לא נכון לקיים בשלב הזה את הפגישה".

"ציפיתי מאוד לקיום הפגישה איתך", כתב טראמפ במכתב שתוכנו פורסם על ידי הבית הלבן. "לצערי, בשל הזמן והעוינות הגלויה בהצהרה האחרונה שלך, אני חש שזה לא הזמן המתאים לקיים את הפגישה שתוכננה זה זמן רב".

אתמול פרסמה צפון קוריאה תיעוד מהרס מתקן הגרעין שלה בפונגי-רי שבצפון מזרח המדינה, בתיעוד שפרסמה הטלוויזיה הממלכתית בסין נראים סדרת פיצוצים בכמה מנהרות שהוקמו באתר לשם תפעולו עמוק בהר, ובמבנים סמוכים.

תיעוד רגעי הפיצוץ

בתגובה רשמית מטעם המשטר בצפון קוריאה לביטול של טראמפ נאמר כי במדינה עדיין מוכנים לקיים שיחות עם ארצות הברית ו"לפתור את הבעיות בכל זמן ובכל צורה".

 
עדי דניאל

עדי דניאל

עורכת חדשות באתר ערוץ 20