נראה שהיועץ נכנע ללחץ של השמאל

נראה שהיועץ המשפטי לממשלה נכנע ללחץ של השמאל והתקשורת. הם לוחצים להגיש נגדי כתב אישום בכל מחיר, גם כשאין כלום, העיקר שיהיה לפני הבחירות. אחת ההחלטות הגורליות ביותר בתולדות המדינה, החלטה שעלולה להביא להעלאת השמאל לשלטון, מתקבלת בחיפזון ובמהירות שיא. בכירים בפרקליטות אמרו לעיתון "גלובס": גם אם מנדלבליט היה רוצה, הוא לא היה מספיק לקרוא את כל החומרים שנאספו בחקירות. הוא מסתפק בקריאת סיכומים ובחוות דעת של צוות הפרקליטות. זה אבסורד.אפשר רק לקוות שהלחץ של השמאל לא יעבוד פעם נוספת, כשהיועץ יידרש לשאלה אם שתיים וחצי כתבות באינטרנט זה שוחד. פשוט מגוחך.בכל מקרה – אני בטוח בצדקתי ובטוח שהאמת תצא לאור.

פורסם על ידי ‏Benjamin Netanyahu – בנימין נתניהו‏ ב- יום שישי, 1 בפברואר 2019

 

היועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט דחה את בקשת פרקליטי ראש הממשלה בנימין נתניהו שלא לקבל החלטה בתיקים בעניינו לפני הבחירות והסביר כי אין מניעה לעשות זאת.

"לא קמה כל מניעה לקבלת ופרסום החלטה לשקול להגיש כתב אישום בתיקים הנוגעים לראש הממשלה, או בחלקם, בכפוף לשימוע, גם לפני מועד הבחירות", לשון המכתב.

"תהליך הטיפול בתיקים הנוגעים לראש הממשלה נקבע מראש, לפני מספר חודשים, זמן רב לפני ההחלטה על פיזור הכנסת והקדמת הבחירות", נמסר לפרקליטים. יחד עם זאת ביקשו במשרד היועמ"ש להרגיע את הרוחות. "בכוונתנו להדגיש, כמקובל בהחלטות מעין אלו, את משמעותה של החלטה, המתייחסת לשקילת האפשרות להגיש כתב אישום, בכפוף לשימוע, תוך הבהרה כי אין מדובר בהחלטה סופית". עוד צוין כי "ככל שתתקבל החלטה בדבר קיומו של שימוע – הרי שהליכי השימוע ייערכו בלב פתוח ובנפש חפצה".

"למותר לציין כי אין כל כוונה או רצון מצד היועץ המשפטי לממשלה להשפיע על הבחירות ותוצאתן", הודגש במכתב.  לטענת הפרקליטים כי תוצאות הבחירות ישפיעו על היועמ"ש נמסר כי "אין בטענה זו דבר וחצי דבר. וכך גם בטעונת אחרות המבקשות לייחס להכרעותיו של היועץ המשפטי לממשלה סיבות שונות ומשונות, כדוגמת לחץ ציבורי או אחר".

נתניהו: "אחת ההחלטות הגורליות ביותר בתולדות המדינה מתקבלת בחיפזון"

ראש הממשלה פרסם סרטון תגובה בו הוא אומר וכי "נראה שהיועץ המשפטי לממשלה נכנע ללחץ של השמאל והתקשורת. הם לוחצים להגיש נגדי כתב אישום בכל מחיר, גם כשאין כלום, העיקר שיהיה לפני הבחירות".

לדבריו, "אחת ההחלטות הגורליות ביותר בתולדות המדינה, החלטה שעלולה להביא להעלאת השמאל לשלטון, מתקבלת בחיפזון ובמהירות שיא. בכירים בפרקליטות אמרו לעיתון "גלובס": גם אם מנדלבליט היה רוצה, הוא לא היה מספיק לקרוא את כל החומרים שנאספו בחקירות. הוא מסתפק בקריאת סיכומים ובחוות דעת של צוות הפרקליטות. זה אבסורד".

הוא סיכם את תגובתו באומרו כי "אפשר רק לקוות שהלחץ של השמאל לא יעבוד פעם נוספת, כשהיועץ יידרש לשאלה אם שתיים וחצי כתבות באינטרנט זה שוחד. פשוט מגוחך. בכל מקרה – אני בטוח בצדקתי ובטוח שהאמת תצא לאור".

אמש פנו הפרקליטים ליועמ"ש והבהירו כי נדרשות השלמות חקירה בתיקי 1000, 2000 ו-4000. לכך צירפו את שמות האנשים שיש לזמן לחקירה לצורך השלמת החומר החסר. לפני כשבוע וחצי נפגשו עורכי הדין עם היועמ"ש והציגו לו מכתב לפיו השופט בדימוס טירקל תומך בעמדתם. עוד הוצגו ליועמ"ש הוכחות על 122 הדלפות מחקירות נתניהו. עורכי הדין דרשו לחקור את נושא ההדלפות.

אלירן טל
כתב בדסק המדיני של ערוץ 20