מלכת היופי לשנת 2013, טיטי איינאו, הותקפה מילולית בשלל קריאות נגד ישראל בעת שיצאה מהרצאה שנתנה לסטודנטים ישראליים באוניברסיטת קולומביה בארצות הברית.

המארחים הישראליים הצליחו להבריח את איינאו מהמקום, בו קראו כ-60 מפגינים קריאות דוגמת: "ישראל מדינת טרור". המפגינים ככל הנראה הם אנשי ארגון השמאל הרדיקלי "אנטיפה", שהגיעו למחות נגד מייק צ'רנוביץ', עיתונאי תומך טראמפ. כשאלו זיהו את קבוצת הישראלים במקום – החלו בקריאות אנטי-ישראליות.

מודעה המזמינה סטודנטים להרצאה של איינאו
מודעה המזמינה סטודנטים להרצאה של איינאו

שוטרים ואנשי אבטחה של הקמפוס עמדו בסמוך להפגנה הפרו-פלסטינית אך לא עשו דבר. לא הייתה בהפגנה אלימות פיזית. אחד הנוכחים סיפר שהמפגינים הרבים כיתרו את הסטודנטים הישראליים שבחרו לצאת מהקמפוס ולא להתעמת עם אותם מפגינים.

איינאו צפויה להמשיך למסע הרצאות ברחבי ארצות הברית. מניו יורק תמשיך לקולורדו, קליפורניה, אוראגון ואף תרצה בוושינגטון.

ההרצאה של איינאו

אופיר דיין, בתו של הקונסול הישראלי בניו יורק, סטודנטית שנכחה במקום וחברה בארגון Students Supporting Israel : "יצאנו מהבניין באוניברסיטת קולומביה בו התקיימה במקביל הרצאה של מטיף לעליונות הגזע הלבן. המפגינים שהגיעו להפגין נגדו, זיהו אותנו ומיד החלו לשיר שירים נגד ישראל כשבבירור מנסים להבריח אותנו.

"חששנו בעיקר מכיוון שהיינו רק חמישה והם כשישים אבל החלטנו להישאר ולצלם כדי להראות לנו שאנחנו לא מפחדים מהם כי אנחנו יודעים שאנחנו הצד המוסרי והצודק בסיפור".

אלירן טל
כתב בדסק המדיני של ערוץ 20