אלי טביב, רונן קצב ועומר אצילי החלו לפני חודש וחצי לטפס על עץ גבוה. לשלושה: הבעלים של בית״ר ירושלים, סוכן השחקנים רונן קצב והלקוח של השניים עומר אצילי, היה ברור שכל צד יעשה שרירים, מהר מאוד ייפגשו לחתימה על החוזה החדש וייצאו לדרך חדשה. מאז עברו שישה שבועות והמשבר מזכיר את גרף מדד המניות בשווקים. פעם למעלה ופעם למטה. בכל פעם שנדמה כי הצדדים מתקרבים להבנה ושמעמד החתימה בפתח, מגיעה העלילה לפרקים חדשים ומפתיעים.
עכשיו כבר לא מדובר רק בכסף. גם טביב וגם קצב הפכו את הסכסוך סביב החוזה החדש של אצילי לעניין עקרוני שהאגו משחק בו תפקיד מרכזי. כל צד רואה בפרשה הנוכחית כאירוע בעל השלכות גדולות לגבי העתיד. אם בהתחלה טביב הציע 110,000 דולר לעונה ושמר לעצמו את הקלפים כאשר היה מוכן להגיע לסכום של 130-140 אלף דולר לעונה – ההתבצרות של קצב, סוכנו של אצילי, גרמה לטביב להיות טביב. הבעלים של בית״ר ירושלים החליט מעתה ללכת ראש בראש נגד קצב.

טביב. ממשיך להתעקש (Yonatan Sindel/Flash90)
טביב. ממשיך להתעקש. פלאש 90

כבר לא מעניין אותו כלום. לא הפגיעה בקבוצה עקב חסרונו של הכוכב הבולט שלה, לא ההתפוררות של הקבוצה במשחקים האחרונים וגם לא החשש לאבד את הכרטיס לאירופה. טביב קיבל החלטה והיא להוריד את אצילי ואת סוכנו לקרקע. הבעיה היא שהקרקע מבחינת אצילי וקצב אינה עשויה מאותם חומרים כמו זו של טביב.
אצילי לא מעוניין לחתום על חוזה של 110,000 אלף דולר. הוא דורש 150,000 דולר ויהיה מוכן לחתום גם על 130,000 דולר לעונה. הבעיה היא שטביב עכשיו מתעקש ואין לו כוונה להעלות את ההצעה אף לא בדולר אחד. טביב נתקע סביב ההצעה שנתן לפני שבועיים ואינו רוצה לנהל על כך מו״מ.
קצב דורש חוזה גבוה יותר והתנאי שלו נותר סעיף שחרור. עבור טביב סעיף השחרור הוא טאבו ועבור קצב מדובר בשיקול כלכלי גדול. מה שמשאיר את אצילי בתסבוכת.
המאבק סביב השאלה האם אצילי ישחק או לא נגד מכבי תל אביב הוא חסר חשיבות. חסר חשיבות, מכיוון שטביב עובד לא רק על פי הרגש אלא גם על התקנון והכללים של אופ״א.
טביב הפך את אצילי לפצוע במסגרת המאבק ביניהם ונשען על אישורים רפואיים של רופא המועדון. כל הפרסומים בתקשורת שאצילי היה כשיר ולא פצוע – לא מעניינים את טביב ולא רלוונטיים. חוות הדעת של רופא הקבוצה הוא המשמעותי.
טביב חשב צעד אחד קדימה כבר במשחק נגד הפועל באר שבע. הוא נתן הוראה שאצילי יהיה בסגל. הקשר היה בסגל אבל לא שיחק דקה. היום נגד מכבי תל אביב אצילי מתוכנן להיות בסגל, אם טביב ירצה הוא יאפשר את שילובו. הכל בהתאם לאסטרטגיה שלו במאבק שהפך לא רק לעקרוני, אלא גם ליוקרתי.
גורמים רבים ניסו לשכנע את טביב לרדת מהעץ וללכת על הפשרה. טביב השיב להם שנוח לו להישאר על העץ הוא מאוד אוהב פירות. השאלה היא מה יעשה טביב בסיום העונה? אבל כמו שאני מכיר את טביב, הוא ודאי טיפס על עץ שנותן פרי כל השנה.
אפשר לומר על טביב הכל, אבל טיפש הוא לא. עיקר המאבק שלו עם קצב הסוכן הוא על גובה החוזה של אצילי. נראה למישהו הגיוני שטביב יאפשר לאצילי לשחק נגד באר שבע? תארו לכם שאחרי יותר מחודש היעדרות הוא מבקיע שער ניצחון. האם טביב יוכל אז להמשיך ולהתחפר סביב 110,000 דולר לעונה? ומה עובר לטביב היום בראש? מה יקרה אם הוא ייתן לאצילי לשחק נגד מכבי תל אביב ואצילי ייכבוש שער ניצחון?

המאבק שלו חוזר לנקודת ההתחלה. מצד אחד יהיה לו קשה מאוד, אם בכלל, לקפל את קצב. מצד שני, קשה לא פחות להוציא את אצילי מההרכב. דילמה לא פשוטה למי שאוהב להרוויח מכל העולמות.

אצילי
אצילי, ישחק נגד מכבי? פייסבוק

דבר אחד בטוח – התקשורת תשאיר את מאבק האליפות בין באר שבע למכבי לרגע אחד בצד. גם הסופרסטאר ערן זהבי יישאר בצל ביממה הקרובה ועיני כולם יהיו לעבר שחקן אחד שעוד לא בן 22. עין אחת של התקשורת על אצילי בספסל, והעין השנייה על טביב ביציע הכבוד.
שני השחקנים הראשיים במשחק שלא נגמר הם טביב וקצב. שניהם משחקים עם הרבה אמוציות, הרבה כבוד, הרבה יצרים ואגו גבוה יותר מהעץ. כל המשחק הזה, שנכנס להארכה שלא נגמרת, מאבד את הכיף שלו, כי השחקן הראשי בכל המשחק הזה שומר על שתיקה בגלל שאוסרים עליו להיות פעיל במשחק המכוער הזה. אז מי צודק, טביב או קצב? מבחינתי שניהם אשמים.

 

‫משה בוקר‬‎

‫משה בוקר‬‎

כתב הספורט של אתר ערוץ 20