פעם נוספת שנאת ישראל חודרת לספורט: שר החוץ של מלזיה, סאיפודין עבדאללה, הצהיר היום (רביעי) כי מדינתו לא תאפשר לישראלים להיכנס לאירועים המתקיימים בתחומה וביניהם אליפות העולם הפראלימפית בשחיה.

ממשיך בקו האנטישמי שלו. מהאטיר בן מוחמד, ראש ממשלת מלזיה. צילום: רויטרס

 

אחרי שבשבוע שעבר החליט הקבינט המלזי כי השחיינים הפראלימפיים של ישראל, שגרפו מדליות רבות בשנים האחרונות כולל באליפות העולם בשנה שעברה ובאליפות אירופה האחרונה, לא יורשו להיכנס לאליפות העולם שתהיה במדינה בשנה הבאה, היום (רביעי) אישר שר החוץ המלזי את הדברים ואמר כי ארצו לא תחזור בה מההחלטה.

מלזיה היא מדינה עם רוב מוסלמי גדול ובינה ובין ישראל לא מתקיימים יחסים דיפלומטיים רשמיים. רק לאחרונה התבטא ראש הממשלה במדינה, מהאטיר בן-מוחמד, בצורה אנטישמית ואנטי ישראלית בראיון ל-BBC. ביום שני האחרון, דווח כי הוועדה הפראלימפית הבינלאומית הודיעה שהיא "מאוכזבת" מהחלטת הקבינט המלזי אך לא הראתה כוונה לנקוט צעדים ממשיים בעניין עד כה. גם אם ינקטו צעדים, ראש הממשלה המלזי כבר הודיע כי "הם מוזמנים לבטל את האליפות" אם ינסו לכפות עליו את הגעת הישראלים.

תור הזהב!ענבל פיזרו אלופת אירופה!לאחר שנצחה במשחה ל 200 חופשי בזמן 2:54.91 דקות.

تم النشر بواسطة ‏ההתאחדות לספורט נכים – Israel Paralympic Committee‏ في الاثنين، ١٣ أغسطس ٢٠١٨

 

באליפות העולם הפראלימפית בשחיה 2019 צפויים להשתתף שחיינים מכ-70 מדינות והיא תתקיים במלזיה בין 29 ביולי ועד ה-4 באוגוסט. ישראל אמורה לשלוח 11-13 שחיינים להתחרות באליפות. נכון לעכשיו השלטונות במלזיה לא משתפים פעולה עם הבקשות של המשלחת הישראלית לקבל ויזה ולהירשם לתחרות.

אלון מליק

אלון מליק