"מוסד שנוצר ועוצב כדי לתת לגברים שליטה וחזקה על נשים וילדים"

הרשת עדיין סוערת בעקבות הדברים שאמרה חברת הכנסת מרב מיכאלי בפאנל של תוכנית טלוויזיה אוסטרלית שנערך לפני כחודש, שם הטיפה לפירוק התא המשפחתי הגרעיני ואף טענה כי ה"המשפחה הגרעינית היא המקום הכי פחות בטוח בשביל ילדים". אמש (ד') היא פרסמה לראשונה פוסט בעמוד הפייסבוק שלה בו היא מתייחסת לסערה שפרצה מאז שידרנו כאן את אותם קטעים ביום שני האחרון. בתגובתה, האשימה את "הימין הדתי הקיצוני" בסילוף דבריה ועריכה מגמתית – "ניסיון של גורמים בימין הדתי והקיצוני להציג אותי כמפלצת מסוכנת" וטענה כי "ברשת הופיעו לפתע קטעים מתוך הדברים שאמרתי בתכנית, ערוכים באופן מגמתי, מוצאים מהקשרם".

מיכאלי ב-TED: "עלינו לפרק כדי לבנות משהו חדש"

אולם העיתונאי איתמר פליישמן העלה באוב הרצאה של חברת הכנסת מ-2013 בפלטפורמת TED, בה היא מתגלה אף כקיצונית יותר. היא נכנסה לאולם לצלילי מנגינת חתונה נוצרית בשמלה שחורה ואז הפליאה בדבריה: "צריך לבטל את הנישואין, כי עד שלא נבטל אותם, לא נצליח לדמיין אפשרויות אחרות, הסכמות חדשות, הסדרים חדשים. עלינו לפרק כדי לבנות משהו חדש… על המדינות לבטל את הנישואין ולהציע הסדרים.

"ומעל לכל – חייבים למצוא דרך לבטל את מוסד הנישואין כי עלינו לגרום לממשלותינו לחשוב מחדש. אנחנו לא יכולים לקיים את המוסד הזה שנוצר ועוצב כדי לתת לגברים שליטה וחזקה על נשים וילדים". לדבריה, "אין טעם לנסות ולשנות אותו (את מוסד הנישואין – א"ר) מבפנים. הרי זה טבעו". את הרצאתה חתמה בקריאה: "אל תתחתנו".

מיכאלי בטלוויזיה האוסטרלית: "המשפחה הגרעינית היא המסגרת המסוכנת ביותר לילדים". מתוך 'היום הזה' עם אמיר איבגי (16.10)

אביה ריש

אביה ריש

עורכת תוכן, אתר ערוץ 20