קפה הוא ללא ספק אחת מההנאות הקטנות של החיים. כדי לסייע לנו להכין את הקפה בדיוק כמו שאנחנו אוהבים, יצרני מכונות הקפה דואגים לספק לנו מגוון של מכונות משוכללות, חדישות ועם אפשרויות שונות. אך איזו מכונה הכי מומלצת הביתה? נסו לקחת בחשבון את הנקודות הבאות.

אז מה להכין לכם?

באופן כללי, קיימים 2 סוגי מכונות, מכונה טוחנת קפה ומכונת קפסולות. שתי המכונות יכולות לבוא גם עם מקציף חלב או כל אפשרות אחרת הקשורה להכנת הקפה, כך שההבדל ביניהן תלוי בעיקר בהעדפה שלכם: אוהבים את ריח הקפה הטחון והטרי, או שמעדיפים קפה שמוכן מהר ובמדויק? הבדל נוסף ומשמעותי ביניהן הוא שמכונת קפסולות מוגבלת לשימוש בהן, לעומת מכונה טוחנת קפה. בנוסף, במכונת קפסולות טעמי הקפה הם יחסית מוגבלים שכן הם מתקבלים בהתאם לסוג הקפסולה. זכרו שמכונת קפה מומלצת היא זו שעונה לטעמכם באופן מדויק.

אילו תוספות אתם צריכים ואילו אתם לא צריכים?

מטרת רכישת מכונת קפה היא בסופו של דבר הרצון לחסוך לעצמנו עבודה, הרי מי צריך לערבב, להקציף ולהרתיח, כשיש מכונה חדשנית כ"כ שיכולה לעשות את העבודה בשבילנו? עם זאת, תוספות שונות עלולות להשפיע גם על המחיר, כך שכדי להיצמד לתקציב שלכם, אולי כדאי לרכוש מכונה איכותית שלא מכילה את כל האפשרויות אמנם, אך עדיין תשמור על הקונספט של קפה איכותי בזמן קצר.

מאפיינים פרקטיים

קיבולת מגש הקפסולות או נוחות השימוש במכונה וכד', הם המאפיינים ה"קטנים" שיכולים להשפיע על מערכת היחסים ארוכת הטווח שלנו אתה. בהתאם, חשבו האם אתם רואים את עצמכם "מקשיבים" להוראות היצרן שלך המכונה הספציפית ועדיין נהנים מלהכין את הקפה כל בוקר\צהריים וכד'. אם התשובה היא לא, כדאי לכם לבחון מכונה אחרת.

אם כבר הזכרנו פרקטיות: שימו לב היטב לעניין האיכות!

מכונת קפה מבחינה מסוימת, היא עוד מכשיר שיש לתחזק מפעם לפעם בבית ולכן, חשוב מאוד לבחור במכונה איכותית שתשמש אתכם לאורך זמן, בלי להתקלקל אחרי כל ניקוי או שימוש מאסיבי. (העצה הזו נכונה מן הסתם גם כשאתם רוכשים מכונה הביתה, אולם בייחוד כאשתם רוכשים מכונה למשרד, לידע כללי).

חישוב עלות של כוס משקה

חפשו מכונת קפה במבצע! נקודה נוספת שמשפיעה על בחירת מכונת הקפה המומלצת היא עלות כוס המשקה. כיצד מחשבים אותה? בעיקר בהתאם לכמות הקפה\עלות הקפסולה שיש להוסיף למכונה, שכן עלות המים היא זניחה יחסית וכן גם עלות החלב (אלא אם כן אתם מוסיפים הרבה חלב לקפה שלכם, אבל זה כבר סיפור אחר). בכל מקרה, חשבו על זה ובדקו את העלויות.

מערכת ערוץ 20

מערכת ערוץ 20