שטיפה בלחץ מים גבוה משמשת למגוון רחב של יישומים שמטרתם הסרת לכלוך עיקש במהירות ויעילות. מכונות שטיפה בלחץ מים פועלות על עיקרון דומה של התזת מים חמים או קרים בלחץ גבוה דרך דיזה המתאימה ליישום. פעולת הדחיסה מתבצעת באמצעות מנוע חשמלי, מנוע בעירה פנימית המבוסס בנזין וכן מנועי דיזל.  

מכונות שטיפת בלחץ מים (מוכרות גם כ- 'גרניק') אנו מכירים בעיקר בפעולת ניקוי מדרכות שבה מפעיל המכונה מעיף את הפסולת ישירות לכיוון רכב מטאטא כביש. שם משמשות מכונות השטיפה להסרת פיח, שמנים ואבק על פני המכונית וכן ניקוי כללי. עם זאת, מכונות השטיפה משמשות גם בתעשיות השונות עבור הסרה ולהמסת לכלוך ממיכלים, מערכות שונות וכן רצפות.

כיום, בשל ירידת מחירים בתחום, רבים רוכשים מכונות שטיפה בלחץ עבור תעשייה כללית הכוללת בין היתר: שטיפת רכבים, טרקטורונים, קירות אבן, רצפה גרנוליט ושאר משטחי אבן. קיימות מכונות שטיפה המציעות רמות שונות של ביצוע המותאם לצרכים השונים ולכן לפני רכישה או השכרת מכונת שטיפה בלחץ, יש לאפיין את הצרכים הייחודיים של הלקוח ולדעת מספר דברים חשובים, עליהם נפרט במאמר זה.

הכירו את הפרמטרים העיקריים לבחירת מכונת שטיפה:

  • לחץ מים (בר) – עקרונית, ככל שמוסיפים לחץ מקבלים יותר ניקיון. עם זאת יש מצבים בהם לחצים גדולים מידי עלולים לגרום לנזקים לציוד. אלה כוללים הסרת ציפויי צבע, שבירה של חלקים נתיקים וכן פגיעה במבנה הכללי של הגוף אותו רוצים לנקות. בשוק תמצאו מכונות המציעות לחצים הנעים בין 130 בר (אטמ') ועד 3,000 בר למכונות עוצמתיות במיוחד,  המונעות בחשמל, בנזין או דיזל.
  • טמפרטורה – בדרך כלל מכונות שטיפה בלחץ מים חמים, משיגות תוצאות עוצמתיות ומהירות יותר ממקבילותיהן, מכונות שטיפה בלחץ מים קרים. עם זאת חשוב לקחת בחשבון מצבים בהם החום פוגע בציפויים שונים, בגופים רגישים לחום וכן בחלקים רגישים אחרים. ניתן להשיג מכונות שטיפה בלחץ מים חמים או קרים המונעות בחשמל או בנזין.
  • קצב זרימה (ליטר לדקה) – קצב זרימת מים נדיב ישיג יותר תוצאות וזאת על חשבון בזבוז מים. מכונות שטיפה מציעות קצב זרימה הנע בין 9 ליטר/דקה ועד 100 ליטר/דקה במכונות מקצועיות המונעות בנזין. כמו כן, חשוב לבדוק שהברז שלכם אכן מסוגל לעמוד בעומס צריכת המים של המכונה שכן יש ברזים שאינם מסוגלים לספק יותר מ 13 ליטר לדקה. במצבים אלה יש לבחור מכונת שטיפה בלחץ אשר מתאימה לכושר ההספקה של הברז או להיפך ולהקים תשתית מים מתאימה או באמצעות מיכל מים.

מרכיב נוסף שכדאי לקחת בחשבון הוא הפעלה חשמלית או באמצעות מנוע בנזין, כאשר לכל סוג יש יתרונות וחסרונות אופייניים:

מכונות שטיפה חשמליות בלחץ מים

מכונות שטיפה חשמליות בלחץ מים מהוות את הבחירה המועדפת כשיש בסביבה מקור חשמל קרוב. מכונות אלה נוטות להיות קטנות יותר וקלות יותר. לכן מכונות שטיפה אלה יותר פרקטיות עבור הצרכן הפרטי, העסקי וכן מתקני ייצור ועבודה מגוונים.

מכונות שטיפה בנזין/סולר בלחץ מים

מכונות שטיפה בלחץ מים המונעות בנזין/סולר מספקות ערך מוסף בעצמאות המפעיל. אין צורך במקור חשמל ולא מסתבכים עם כבלים מאריכים המסרבלים את העבודה. עם זאת, למכונות אלה יש חסרונות הכוללים מפגעי רעש ופליטת גזים שעלולים להפריע לאנשים באזור. לכן, מכונות שטיפת בלחץ מים המופעלות ע"י מנוע בנזין/סולר כדאי לרכוש כשיש צורך בעבודה בשטח פתוח ללא קרבה למקורות חשמל זמינים.

ר.ת סחר מכונות שטיפה בע"מ מייבאת ומספקת מכונות שטיפה בלחץ איכותיות ומובילות אשר מתאימות למגוון צרכים עבור עסקים ואנשים פרטיים אשר זקוקים למכונת שטיפה בלחץ מים. נשמח לעזור לכם לבחור את מכונת השטיפה המושלמת עבורכם.
לנוחיותכם, ניתן גם להשכיר מכונת שטיפה בלחץ מים, למידע נוסף צלצלו אלינו עכשיו במספר  077-4456025 או השאירו פרטים באתר האינטרנט שלנו ונחזור אליכם עם פתרונות שטיפה חזקים בהקדם.

מערכת ערוץ 20

מערכת ערוץ 20