מעל כולם. פייר גקסון מול הפועל ירושלים. צילום: אתר מכבי ת"א
מעל כולם. פייר גקסון מול הפועל ירושלים. צילום: אתר מכבי ת"א

 

מי היה מאמין. אחרי 8 מחזורים בליגה, כולל משחק חוץ בארנה מול האלופה והיריבה הגדולה ביותר שלה – מכבי תל אביב עדיין מושלמת. אם למישהו עוד היה ספק איך תיראה מכבי תל אביב היא הוכיחה במבחן הכי גדול שלה העונה בליגה בארנה לעיני הקהל הגדול והקנאי של האדומים שהיא פשוט יותר טובה. הקבוצה של נבן ספאחיה הביסה את הפועל ירושלים 71:88 והבהירה באופן סופי שהניתוח הגדול, המורכב והמפחיד שעשה בקיץ ספאחיה, עבר בהצלחה.

בניגוד למאמנים אחרים שמגיעים למכבי תל אביב ומקשיבים לסיפורים ולדעות של רבים מראשי המועדון, עיתונאים וסתם מקורבים, כאשר הגיע נבן ספאחיה למכבי תל אביב, הוא לקח לא מעט דיסקים ממשחקי הקבוצה בליגה וביורוליג, צפה בהם שוב ושוב, נעזר בכמה טיפים מאנשים שהוא סומך על אמינותם וקיבל החלטות. בעיקר החלטה. ספאחיה הודיע להנהלה לשחרר את כל השחקנים. בזה אחר זה הוא ויתר על סוללת הכוכבים כביכול והביא שחקנים איכותיים עם אישיות מתאימה. פחות מוכשרים, פחות סופרסטארים אבל עם הרבה נשמה ופחות אגו. בינתיים הניתוח הצליח, המהלך עובד והחולה שהיה בטיפול נמרץ נשימתי יצא לפני המועד המתוכנן מהמחלה שאיימה למוטט אותו אחרי שנה איומה.

גייק כהן מול הפועל ירושלים. צילום: אתר מכבי ת"א
גייק כהן מול הפועל ירושלים. צילום: אתר מכבי ת"א

 

לפייר ג'קסון אין פוזה של כוכב על, אבל יש לו מספרים. ג’קסון היה הכוכב של מכבי בעיקר במחצית השנייה, קלע 18 נקודות ומסר עוד 10 אסיסטים. המחצית הראשונה הייתה צמודה מאוד, ירושלים לרוב הובילה ביתרון קטן בשני הרבעים הראשונים, אם מכבי תל אביב התפרקה בעונה שעברה בעיקר ברבע השלישי, הערב בארנה מכבי הוכיחה הרבה אופי והציגה רבע שלישי מצוין ורבע רביעי אדיר. אם מישהו מחפש הסבר להבדל הגדול בין שתי המחציות, ההגנה המצוינת שהפגינו השחקנים בצהוב בשילוב המספרים של ריצ’רד האוול מסבירים הכל. האוול קלע 20 נקודות ב-15 הדקות הראשונות ועד לסיום המשחק לא קלע עוד. עבור מכבי תל אביב היה זה ניצחון ראשון בארנה על ירושלים אחרי שלוש שנים וחצי. ספאחיה, מאמן מכבי, אמר בסיום: ״יש אווירה של יורוליג בארנה. הפועל ירושלים יריבה גדולה״. מודי מאור, מאמן ירושלים: ״מגיע לקרדיט למכבי תל אביב. אני מאמין שנלמד מהמשחק הזה״.

קלעו למכבי תל אביב: פייר ג'קסון 18 ו-10 אסיסטים, דשון תומאס 12, מייקל רול 10, אלכס טיוס 10 ו-8 ריבאונדים, ג'ונה בולדן 9 ו-12 ריבאונדים, נוריס קול 8, ג'ייק כהן 7, ג'ון דיברתולומאו 5, כרם משעור 5, איתי שגב 4.

קלעו להפועל ירושלים: ריצ'רד האוול 20, ליאור אליהו 12, אוסטין דיי 10, יותם הלפרין 8 ו-6 אסיסטים, סטראטוס פרפרוגלו 8, יוגב אוחיון 6, ג'רום דייסון 3 (0 מ-6 ל-2, 1 מ-8 ל-3), אלן אומיץ' 2, קיילין לוקאס 2.

‫משה בוקר‬‎

‫משה בוקר‬‎

כתב הספורט של אתר ערוץ 20