יעבור לאחת הגדולות? עלי מוחמד. צילום: מכבי נתניה
יעבור לאחת הגדולות? עלי מוחמד. צילום: מכבי נתניה

 

מכבי חיפה מעוניינת לרכוש את קשר מכבי נתניה עלי מוחמד. הפציעה של שלומי אזולאי והיכולת החלשה של גל אלברמן, גרמו למכבי חיפה לחשוב על הקשר המצוין של מכבי נתניה. בשיחות שקיים גיא לוזון עם ראשי מכבי חיפה, עלה שמו של עלי מוחמד כשחקן המסוגל לסייע רבות לקבוצה. מוחמד משחק בתפקיד ה-50-50, תפקיד שלוזון זקוק לו כדי לחזק את הקישור ולהביא איזון ומהירות לקבוצה.

סעיף השחרור של מוחמד ממכבי נתניה הוא מיליון דולר, סכום שבחיפה מוכנים לשלם. סלובודאן דראפיץ׳, שאימן בעבר את מוחמד בבית״ר  תל אביב/רמלה, רוצה להשאיר את השחקן המצטיין שלו העונה, שהיה גם אחד המצטיינים בעונת העלייה לליגת העל, אבל גם מאמן נתניה יודע כי יהיה קשה למנוע מהשחקן להתקדם. מוחמד חתום על חוזה לעונה הנוכחית ועוד שנתיים, ההחלטה אם למכור תהיה של הבעלים איל סגל שרוצה לשדרג את חוזהו של מוחמד בתמורה להעלאת סעיף השחרור. בינתיים ההתעניינות מצד מכבי חיפה שנראית כמועמדת הרצינית ביותר לרכוש את הקשר בינואר מקשה על ראשי מכבי נתניה להגדיל את סעיף השחרור. גם מכבי תל אביב והפועל באר שבע הביעו עניין במוחמד.

אופציה נוספת לחיזוק עבור מכבי חיפה בחלון העברות הקרוב בינואר הוא מרוואן קבהא, קשרה של מאריבור ונבחרת ישראל. קבהא קיבל החלטה שהוא רוצה לחזור לשחק בליגת העל. הוא העפיל עם קבוצתו הסלובנית לליגת האלופות בניצחון על הפועל באר שבע. מאריבור תסיים את חלקה בליגת האלופות כבר בשלב הבתים, היא ספגה לאחרונה תבוסה ביתית  7:0 נגד ליברפול והפסד באנפילד 3:0. אחרי ששיחק בליגת האלופות והפך לשחקן בנבחרת ישראל, קהבא רוצה מאוד לחזור לשחק בארץ. הקשר ממתין להצעות מהקבוצות הגדולות בישראל, הבעיה בחזרתו ארצה תהיה אם ראשי מאריבור התעקשו לקבל את מלוא סעיף השחרור שיש לו בחוזה, מיליון יורו. מכבי תל אביב והפועל באר שבע הן אופציה עבורו אבל בתנאי שהסלובנים יפחיתו את סעיף השחרור.

‫משה בוקר‬‎

‫משה בוקר‬‎

כתב הספורט של אתר ערוץ 20