יו"ר ההתאחדות עופר עיני. צילום: פלאש90
יו"ר ההתאחדות עופר עיני. צילום: פלאש90

 

האם בן ציון סלמן יהיה יו״ר ההתאחדות לכדורגל? העובדה שעופר עיני עדיין לא החליט האם הוא מתכוון להתמודד לקדנציה נוספת, גרמה לגורמים דומיננטיים בכדורגל הישראלי לבדוק מועמדים מתאימים לתפקיד ובעלי סיכויים טובים לנצח בבחירות.

לאחרונה, לאור חוסר הוודאות לגבי עתידו של עיני, נפגשו בכירים בכדורגל הישראלי עם בן ציון סלמן והציעו לו להתמודד לתפקיד. הבחירות להנהלת ההתאחדות לכדורגל ייערכו בעוד כשנה, באוגוסט 2018. במערכות הבחירות האחרונות המרכזים הגדולים, הפועל ומכבי הרכיבו רשימה משותפת להנהלה ותמכו במועמד אחד. לאחרונה מנסים מאחורי הקלעים גורמים במרכזי מכבי והפועל להגיע להסכמה שוב לגבי מועמד מוסכם לתפקיד יו״ר ההתאחדות הבא.

עופר עיני עדיין לא החליט אם יתמודד לקדנציה נוספת. בסביבתו מעריכים כי הוא נוטה לא להתמודד, בכל מקרה עיני לא יתמודד אם לא יהיה שוב מועמד מוסכם על ידי מרכז הפועל ומכבי. בנוסף, עיני מנסה להעביר בהנהלת ההתאחדות רפורמה גדולה ומשמעותית לשינוי מבני וארגוני בהתאחדות לכדורגל, הרפורמה שמתכנן עיני לא מוצאת חן בעיני בעלי הקבוצות והסיכוי שלה לעבור בהנהלת ההתאחדות ובאסיפה הכללית נמוך מאוד.

אם הרפורמה שיביא עיני להנהלה לא תאושר הוא לא יתמודד. בין ההמלצות שעיני רוצה להעביר, מינוי הנהלה מקצועית ללא בעלי הקבוצות. בינתיים רשם העמותות מסרב לאשר שכר ליו״ר ההתאחדות כפי שהמליץ עו״ד אוהד סול בהמלצות לשינוי מבני וארגוני בהתאחדות.

בן ציון סלמן, חבר הנהלת ההתאחדות לכדורגל, בעבר היה יו״ר איגוד השופטים, מנכ״ל מעצ ומנכ״ל משרד התחבורה, בשנים האחרונות הוא פרש לעסקים פרטיים. לסלמן יש מערכת יחסים מצוינת עם כל הגורמים בכדורגל הישראלי והוא מחובר לבכירים בפוליטיקה הישראלית.

הוא מוערך מאוד בכדורגל הישראלי ומצוי ביחסים מצוינים עם אבי לוזון ושטרן חלובה, שניים מהכוחות החזקים בכדורגל הישראלי. יש לו גם יחסים טובים עם עיני והשניים ייפגשו בקרוב. סלמן רוצה להתמודד רק אם עיני יחליט לא להתמודד.

עיני מתכנן מסיבת עיתונאים כדי להגיב לביקורת נגדו בתקשורת ואינו צפוי להודיע על עתידו לפני החגים.

‫משה בוקר‬‎

‫משה בוקר‬‎

כתב הספורט של אתר ערוץ 20