כבוד גדול לכדורסל הישראלי: מיקי ברקוביץ, אחד הכדורסלנים הגדולים של ישראל בכל הזמנים, אם לא הגדול מכולם, נבחר להיכל התהילה של פיב"א.

מיקי ברקוביץ'. צילום: פלאש90
מיקי ברקוביץ'. צילום: פלאש90

 

היום (ד') בצהריים, הנהלת ארגון הכדורסל הודיעה רשמית כי שבעה כדורסלני עבר מצטיינים, ביניהם ברקוביץ', נבחרו להיכנס להיכל התהילה היוקרתי. עד כמה ההישג של ברקוביץ עצום? מספיק להציץ על השמות הגדולים ברשימה של פיב״א שפורסמה היום, ביניהם שאקיל אוניל, אחד הגדולים בכל הזמנים, טוני קוקוץ' שכיכב בשיקגו בולס עם מייקל ג'ורדן, פרו קמרון (ניו זילנד), ראג'יזה מויאנוביץ' (בוסניה) וואלדיס ולטרס (לטביה). המאמן הסרבי המעוטר דושאן איבקוביץ' נבחר אף הוא. הטקס בו ישתתפו השחקנים שנבחרו ייערך ב-30 בספטמבר בשוויץ.

מיקי ברקוביץ' עם מוטי ארואסטי בימים הגדולים. צילום: פלאש90
מיקי ברקוביץ' עם מוטי ארואסטי בימים הגדולים. צילום: פלאש90

 

מיקי ברקוביץ' מסר ל"וואלה": "מאוד התרגשתי שפיב"א הודיעו לי. נכנסתי להיכל התהילה של גדולי הספורטאים והמאמנים בעולם. מה שהבנתי שהיכל התהילה של פיב"א הוא לא רק שחקנים אירופאיים, גם מייקל ג'ורדן, דוקטור ג'יי, לארי בירד. אני מייצג את איגוד הכדורסל בישראל, וזה יצא בטיימינג טוב שהיורובאסקט בארץ, ואני כישראלי שנולד בארץ, מייצג את המדינה, ונבחר. זה כבוד למדינה, כבוד לאיגוד וגם כבוד למיקי ברקוביץ'. יש עתיד לכדורסל הישראלי כחול לבן. זה כמו זכייה באוסקר, צמרמורת עברה בגופי".

‫משה בוקר‬‎

‫משה בוקר‬‎

כתב הספורט של אתר ערוץ 20