מיכאל אוחנה. צילום: הפועל ב"ש

 

מיכאל אוחנה, שחקנה של הפועל באר שבע, יקבל בימים הקרובים החלטה סופית האם לפנות לבוררות נגד המועדון ולדרוש שחרור בסיום העונה. אלונה ברקת, הבעלים של המועדון, החליטה לתת לברק בכר את כל הסמכויות בנוגע לשיתופו או אי שיתופו של אוחנה במשחקים. ברקת ובכר סיכמו ביניהם כי אוחנה חייב להתנצל על התנהגותו לפני שהמאמן יחליט על חזרתו לסגל.

הדרישה של ברקת ובכר בינתיים לא מקובלת על אוחנה שמעדיף לראות את משחקי קבוצתו מהיציע. החתמתו של חנן ממן והעובדה שהקשר התאקלם מצוין ואף כבש שלושה שערים בשני משחקיו האחרונים, יחד עם עלייתה של הקבוצה למקום הראשון נתנו לבכר את השקט המקצועי להמשיך בהדחתו של הקשר מהסגל עד להתנצלותו. במועדון אמנם לא מאשרים את האולטימטום שקיבל אוחנה אולם זה התנאי שהציבו לו.

בהפועל באר שבע מעריכים כי מה שעמד מאחורי רצונו של אוחנה לעזוב בחלון העברות בינואר, הייתה הצעה של 500 אלף יורו לעונה ממכבי תל אביב. אוחנה רוצה לעזוב את באר שבע בסיום העונה. בינתיים, מאחורי הקלעים נעשים ניסיונות לרכך את בכר ואוחנה. הקשר טוען כי הבעיה היא לא עניין ההתנצלות, אלא רצונו לשנות את החוזה או לקבל שחרור בסיום העונה במחיר שיהיה נקוב כעת. אוחנה מוכן להתנצל בתנאי שהוא יודע מה יהיה עתידו בעונה הבאה.

גורמים מסוימים שהמליצו לאוחנה לפנות לבוררות הזכירו לו כי עומר אצילי, שחקנה של בית״ר ירושלים, פנה לבוררות אחרי שהבעלים אלי טביב מנע ממנו לשחק אחרי שסירב לחתום על חוזה חדש. אצילי כזכור שוחרר בבוררות בסכום של 750 אלף יורו. אלה שממליצים לאוחנה ללכת לבוררות טענו כי יש משמעות למספר המשחקים שהוא יהיה ביציע מחוץ לסגל כאשר הוא כשיר לגמרי. גם במכבי תל אביב עוקבים וממתינים לראות איזו החלטה יקבל אוחנה.

‫משה בוקר‬‎

‫משה בוקר‬‎

כתב הספורט של אתר ערוץ 20