מפלגת 'הליכוד' השיקה הערב (ב') את קמפיין הבחירות בכפר המכביה ברמת גן. האירוע מתקיים במעמד ראש הממשלה ויו"ר המפלגה בנימין נתניהו ורעייתו שרה, שרים, חברי כנסת וחברי התנועה.

"מאז יום חמישי אנחנו מוצפים באינספור גילויי תמיכה ואינספור גילויי אהדה ואתם מחממים את לבנו תודה לכם",  אמר נתניהו. "הכח שלנו בא מהעם והוא בא מכם מהנבחרת הטובה ביותר במדינת ישראל".

נתניהו בהשקת קמפיין הליכוד. צילום: קובי ריכטר/TPS

לאחר מכן הודה לחברי רשימת הליכוד. "אתם לא נבחרת שנבחרה באקראי ע"י יחצנים ואנשי פרסום". בהמשך עקץ את בני גנץ: "אני מדבר מהלב ולא מתסריט שהכניסו לי לפה כמו צנון".

"אנחנו חייבים לנצח בגלל הדרך שלנו, האמונה שלנו, ההישגים האדירים שלנו שהביאו את ישראל למצב הטוב ביותר בתולדותיה", אמר והתייחס למחקר שדירג את ישראל במקום ה-8 בדירוג המדינות החזקות בעולם ומנה את הישגי החוץ של ממשלתו והיחסים עם ארצות ערב. עוד חשף כי ביקר באפגניסטן. בציוץ בטוויטר תיקן ואמר "התכוונתי אזרבייג'ן, אבל מי יודע? אולי בקדנציה הבאה".

 

"חייבים לנצח בבחירות, זה לא מובטח, זה לא בכיס וזה לא יהיה פשוט. זה יהיה קרב קשה מאוד כי אני לא זוכר, ויש לי כבר לא מעט ניסיון, התגייסות כזאת של השמאל והתקשורת – בדרך כלל אין הבדל ביניהם. הם יאמרו ' איך הם מעזים לומר שהתקשורת מוטה?'. הם יודעים שמול ההישגים הכבירים שלנו הם פשוט לא יכולים לנצח אותנו במשחק הוגן".

"הם משחקים משחק בלתי הוגן", אמר נתניהו. "מנסים להוציא אותי מהמגרש כדי שהליכוד והימין יפלו מהשלטון – זה לא ילך להם". על החלטת היועמ"ש אמר: "עוד לפני שהצגתי את העמדות מגדל הקלפים קרס וכשתהיה לי הזמדנות להציג הוא יקרוס עד עפר ולא ישאר זכר".

על יום הבחירות אמר: "זו סכנה אמיתית שכמה מתומכינו ישארו בית או לא יצביעו ליכוד" והזהיר מפני עלית השמאל.

לאחר מכן פנה למצביעי הימין ותקף את התקשורת: "אחת ל-4 שנים יש לכם הזדמנות לתת תשובה מוחצת לשדרנים לפרשנים ולתועמלנים ולומר להם 'זה לא יעזור לכם – אתם לא תחליטו, העם יחליט כי העם הוא הריבון – לא התקשורת'. אבל כדי שהעם יחליט צריך להביא כמה שיותר מצביעים לקלפי, כמה שיותר 'ליכוד', כמה שיותר 'מחל'".

"אם השמאל יעלה לשלטון – הוא יחזיר אותנו אחורה"

"לפיד וגנץ עושים הכל כדי להסתיר את הברירה האמיתית בבחירות האלה או ממשלת ימין חזקה בראשותי או ממשלת שמאל בראשות לפיד וגנץ שנתמכת במפלגות הערביות. או ביבי או טיבי", טען.

גנץ ולפיד בהצהרה של 'כחול-לבן' בגני התערוכה בת"א. צילום: נועם רבקין פנטהון, פלאש 90

 

לדבריו, הדבר כתוב בדפי המסרים של מפלגת 'כחול לבן': "עופר שלח מי ששולט בלפיד ששולט בגנץ הודה בראיון שישבו עם טיבי. מיכאל ביטון מספר 11 ברשימת לפיד גנץ גם הוא ברח לו אמר שהוא מוכן לשבת שממשלה עם טיבי. אז זה או טיבי או ביבי. וידידיי זה מתמטיקה זה חשבון פשוט".

עוד אמר נתניהו כי לפיד וגנץ הקדימו את פורים ומתחפשים – "מותר להיות שמאל זה לגיטימי אבל אסור להסתיר את זה – תעמדו מאחורי העמדות שלכם כפי שאנחנו עומדים מאחורי העמדות שלנו. בואו נעזור להם להוריד את המסכות".

נתניהו חשף כי השניים תומכים בעקירת יהודים מבתיהם והחרבת ישובים ביהודה ושומרון. "אני לא אתן לזה לקרות כי 8 שנים עמדתי איתן מול לחצים אדירים של ממשל אמריקני שאמסור את יהודה ושומרון לפלסטינים ואחלק את ירושלים – אמרתי 'לא יהיה'. לא הופעל לחץ כזה על אף ראש ממשלה. לפיד וגנץ היו קורסים תוך רבע שעה מול הלחץ הזה. אצלי לא קרה וכל עוד אני ראש ממשלה זה גם לא יקרה. זאת עמדת הברזל של הליכוד וזו התחייבות הברזל שלי כראש ממשלה מטעם הליכוד", הבטיח נתניהו.

עוד הזכיר את תמיכת השניים בהסכם הגרעין עם איראן ואת עמידתו האיתנה מול ההסכם. "במקום לעזור במשימה הזאת לפיד וחבריו תקפו בלי הרף, אבל אני התעקשתי. ידעתי שמדובר בעצם הקיום שלנו וזו השליחות שלי שירשתי מאבי ומסבי זכרונם לברכה והיא בוערת בעצמותיי. זה לא ספין של פרסומאי, זה בוער בעצמותיי להבטיח את עם ישראל בארצו להבטיח את עתידנו", אמר והודה לטראמפ על סיועו בהטלת סנקציות על איראן והעברת השגרירות לירושלים.

בהמשך אמר: "הם מתנגדים לחוק הלאום – אנחנו חוקקנו אותו". עוד תקף את גנץ שבשבתו כסגן הרמטכ"ל התנגד להקמת הגדר בגבול מצרים לבלימת המסתננים: "אם לא הייתי מתעקש ומפקח כל 3 חודשים על התקדמות בנייתה כבר היינו מוצפים במליון מסתננים מאפריקה וחסל סדר מדינה יהודית. אז שיהיו להם 10 רמטכ"לים אם המדיניות שלהם שגויה זה לא שווה כלום והמדיניות שלהם שגויה מהיסוד".

"הם רוצים להנהיג את המדינה אתם יודעים מה נקבל? עיוורון ברוטציה, חוסר ניסיון ברוטציה, שמאל ברוטציה ולא רק שמאל מדיני גם שמאל כלכלי", אמר נתניהו והסביר – "הם רוצים להשאיר את הגז באדמה", "כלכלה פופוליסטית כלכלת ההסתדרות של מפלגת ניסנקורן", תקף נתניהו. "אנחנו נמשיך לטפח כלכלה חופשית, אנחנו נמשיך להוריד מסים, לקצץ בביורוקרטיה ולהגביר את התחרות. אנחנו לא רק מדברים – אנחנו גם עושים יותר מכל ממשלות ישראל. הפכנו את ישראל לכח עולמי", אמר ומנה את הישגי הממשלות בראשותו בעשור האחרון.

"כל זה מוטל על הכף. אם לפיד וגנץ יצליחו לטשטש את ההבדל בינינו לבינם, השמאל יעלה לשלטון ויחזיר אותנו אחורה, כפי שקרה בפעמים הקודמות שהמליכו גנרלים מהשמאל. ואתם זוכרים מה קיבלנו? קיבלנו את אוסלו ואת האינתיפאדה, אוטובוסים מתפוצצים ואלפי הרוגים. אסור לחזור על הטעות המסוכנת הזאת", אמר נתניהו.

זירת פיגוע התאבדות בקו 14 בירושלים בימי האינתיפאדה השנייה. צילום: פלאש 90

 

מכחול לבן נמסר בתגובה: "נתניהו ממשיך להסית ולשקר. הוא מוכן להגיד הכל כדי להסיט את הדיון מהחקירות ומכתבי האישום שניצבים נגדו. נתניהו יודע שבעוד שנה הוא הולך למשפט, הוא יודע שזמנו עבר. במקום לעסוק בקריסת מערכת הבריאות, בתורים במיון וביוקר המחייה, הוא עסוק רק בעצמו. ישראל מחכה למנהיגות ערכית ואחראית שתעסוק בחיי האזרחים ולא בנאומי שיסוי והסתה.
ביבי תודה, אנחנו ניקח את זה מכאן. הגיע הזמן לחזור להתעסק באזרחים במקום בראש הממשלה".

לחיצת ידיים חמה בין נתניהו וסער

פיוס נרשם בתחילת הערב בין ראש הממשלה נתניהו והשר לשעבר גדעון סער. השניים לחצו ידיים ממושכות והציגו חזית אחידה לקראת הבחירות. מאות נותרו מחוץ למבנה וממתינים להיכנס פנימה. מחוץ למתחם מפגינים פעילי מרצ.

לחיצת היד בין נתניהו וסער

חברי הליכוד מביעים הערב תמיכה מלאה בנתניהו, זאת לאחר שהיועץ המשפטי לממשלה, אביחי מנדלבליט, פרסם את כתב החשדות בתיקים 1000, 2000 ו-4000.

מוקדם יותר קבע יו"ר ועדת הבחירות השופט, חנן מלצר, בעקבות עתירת מפלגת העבודה כי יש לשדר את נאום נתניהו בעיכוב של 10 דקות מחשש לתעמולת בחירות. נתניהו בתגובה הזמין את הציבור לצפות בנאומו בשידור חי בעמוד הפייסבוק שלו.

 

אלירן טל
כתב בדסק המדיני של ערוץ 20