בנאומו הערב בכפר המכבייה, תקף ראש הממשלה ויו"ר הליכוד בנימין נתניהו את נאומם של ראשי מפלגת 'כחול לבן' בני גנץ ויאיר לפיד. "הם מסתמכים על גוש חוסם על גוש חוסם של מפלגות ערביות של מפלגות שפועלות לחסל את מדינת ישראל", אמר נתניהו.

"זה אבסורד. אני רוצה להגיד לכם שכבר פעמיים היינו בסרט הזה עם גנרלים מהשמאל שמתחזים לימין, מדברים על אחדות, אבל מתכננים להביא שמאל. ב-92' קיבלנו את ממשלת רבין והסכם אוסלו", הזהיר נתניהו.

"גנץ מתכנן לתת את ראשות הממשלה. אני רוצה שתחשבו על זה רגע: יאיר לפיד ראש ממשלה"

נתניהו: "כשאני ראש ממשלה אתם לא חוששים לנסוע באוטובוסים"

"בניגוד לשמאל של לפיד וגנץ, אנחנו מובילים את ישראל בעוצמה ואחריות. אני שומע אותם, הם אומרים שהמדינה מעולם לא הייתה במצב כ"כ קשה. על מה הם מדברים? המדינה מעולם לא הייתה במצב טוב יותר. המדינה בעשור הטוב ביותר שלה אי פעם"

"הבאנו פריחה מדינית חסרת תקדים. תודות למאמצים שלנו, ארה"ב הכירה בירושילם כבירת ישראל והעבירה את שגרירותה. מנהיגי מעצמות מגיעים לישראל כדי לחבור אלינו, כולל מדינות ערב. וכל זה בלי הוויתורים והנסיגות שהם מתכננים".

גנץ ולפיד בהצהרה של 'כחול-לבן' בגני התערוכה בת"א. צילום: נועם רבקין פנטהון, פלאש 90

יצרנו מספר שיא של מקומות עבודה, הורדנו את האבטלה לרמה הנמוכה היותר מזה 50 שנה, העלנו את שכר המינימום, את שכר החיילים. הפכנו את ישראל למעצמת גז וסייבר. את כל זה הם מנסים להעלים אבל אתם יודעים את האמת.

"כשאני ראש הממשלה אתם לא חוששים לנסוע באוטובוסים, להיכנס למסעדות – המדינה פורחת. השמיים פתוחים".

"ראש ממשלה צריך להביא את דברה של ישראל בעולם, כן בני גנץ גם באנגלית", עקץ נתניהו וסיפר על תמיכתם של גנץ ולפי בהסכם הגרעין של המעצמות עם איראן. "ראש ממשלה צריך לדעת להגיד 'לא' כדי להגן על עצמנו – וכך עשיתי".

"לפיד וגנץ נגד חוק הלאום", טען נתניהו. "בני גנץ היה נגד הקמת הגדר שהקמנו בגבול מצרים גם הרמטכ"ל אז גבי אשכנזי התנגד. אני התעקשתי – בלמנו כליל את ההסתננות לישראל".

לפיד וגנץ לא מבינים שום דבר בכלכלה, לא רק בגלל שהם אומרים את זה, אלא בגלל שהם הוכיחו את זה בעשייה שלהם. לכן הם יעשו מה שאומר להם 'המומחה' שלהם ניסנקורן". בהמשך מנה נתניהו את הישגיה הכלכליים של ממשלתו.

"ממשלה כזאת תהרוס את כלכלת ישראל וממשלה בראשותם תקים מדינה פלסטינית פה בפאתי תל אביב", תקף נתניהו.

נתניהו הזהיר כי מי שנשאר בבית מצביע לשמאל, מי שמצביע למפלגות שלא עוברות את אחוז החסימה – מצביע למפלגת שמאל. רק ליכוד גדול ימנע ממשלת שמאל".

אלירן טל
כתב בדסק המדיני של ערוץ 20