פסח הוא חג הטיולים האולטימטיבי. המעבר מחורף לאביב, הפריחה הססגונית, האוויר הצלול וכמובן, החופשה והחג, כל אלה עושים חשק לצאת מהבית ולכבוש את המרחבים הירוקים. הצפון מציע שלל מסלולים בדרגות קושי שונות עם אטרקציות תחת כיפת השמיים מנחלים מפכפכים דרך אתרי עתיקות ועד יערות קסומים. חמישה מסלולי טיול שתיהנו לצאת ולחקור בחוה"מ פסח.

לא פוסחים על עין חרדלית

נחל כזיב הוא נחל האיתן הגליל ביותר בגליל המערבי. עין חרדלית הוא רק קטע קצר מהנחל, אבל עולם ומלואו. זה המקום לפרוק את התרמילים, בעוד הילדים טובלים רגליהם במים הצלולים בבריכת שכשוך רדודה ומרעננת, ההורים מתכננים פיקניק קסום בצל העצים. יש כאן גם בריכה עמוקה של מים טבעיים, אבל הם עדיין קרירים בפסח ולכן, כדאי לשמור את ההנאה הזו לימים חמים יותר. לאחר השכשוך והמנוחה, תוכלו לצעוד כ-100 מטרים משם לעבר טחנת הקמח העתיקה.

חוויות לאורך הים

מסלול מרענן וידידותי גם למשפחות עם עגלות הוא זה שעובר מגן לאומי אכזיב לראש הנקרה. גן לאומי תל אכזיב ממזג בין כפר דיירים עתיק לאחד מהחופים היפים בארץ – מים בגוון טורקיז עמוק ושקיעות מסנוורות.
מכאן תוכלו לצעוד בסביבות 5.5 ק"מ לראש הנקרה. לאורך הדרך, ייחשפו בפניכם שלל סלעים, לגונות, אינספור הזדמנויות לצפות בגלים השוצפים אל עבר החול הרך. תוכלו להתרשם מאנדרטת הברזל של האמן יחיאל שמי. קנחו את הטיול בסיור בנקרות, רכבל קצר ותלול ייקח אתכם ישירות להכרות עם אחת התופעות הגיאולוגיות המסקרנות. כדאי לצפות בסרט המתאר את המקום ואם עוד נשארו לכם אנרגיות גם לשכור אופניים ולדווש במרץ באזור החוף. היכנסו לרעיונות לגבי מסלולי מים בצפון.

 

הביצה היא לא מה שחשבתם

שמורת עין אפק היא מקום מצוין לזמן איכות משפחתי באוויר הפתוח. הילדים ייהנו לדלג בשמחה על גשרוני העץ המרחפים מעל מי הביצה ולחפש צבים. המקום עצמו הוא שכיית חמדה אמתית – עטוף בפטל ועצי ערבה, קנה מצוי ובמים צפים כרפס הביצות וגלגל הנחלים. ניתן להמשיך לאתר ארכיאולוגי או לצפות בסרטון החושף את ההיסטוריה של המקום בבית טחנת הקמח העתיקה.

מערה מסוג אחר

תשכחו לרגע מהמערות הסגורות, מערת קשת היא מערה אחרת. הצורה שלה דומה לקשת ומכאן שמה, התקרה שלה התמוטטה והחור שנפער יצר את המראה הייחודי. למערה ניתן להגיע מפארק אדמית ותוך כדי להשקיף לעבר רכס הכרמל והנוף הפנוראמי המרהיב של יישובי הגליל. זהו מסלול קל הנגיש גם לעגלות ואפשר לשמור אותו לסוף יום הטיול, לאחר שאפסו כוחותיכם ואתם מחפשים מסלול נינוח להירגעות רגע לפני השקיעה.

יפה באגמון

אתר אטרקציות שכולו בטבע הוא אגמון החולה. כאן בשמורה היפה תיהנו ממפגש עם עדר התאואים, תוכלו לתצפת לעבר הביצה והאגם, לסייר בין ציפורים ועופות המים, לשכור אופניים או רכבי גולף ולעצור לפיקניק קסום. המקום מהווה מקלט לצמחי מים נדירים, כולל חורשה של ציפורי שיר  וגם אופציה מלהיבה לטיול בעגלת מסתור הרתומה לטרקטור ותאפשר לכם לתצפת על הציפורים מקרוב וליהנות מהנוף תוך כדי תנועה.

אביב הגיע, פסח בא וזה הזמן לצאת לטיול בצפון. רשת מלונות מטיילים מציעה מלונות נעימים באווירה כפרית קרוב למסלולי הטיול היפים בצפון. גלשו להזמנת לינה בצפון באחד ממלונות הרשת

מערכת ערוץ 20

מערכת ערוץ 20