היום (שני) יערך שימוע למספר חברים בתנועת 'הליכודניקים החדשים', ששמה לעצמה מטרה להשפיע על מפלגת הליכוד מבפנים. השימוע יתבצע על ידי ועדת הבחירות של הליכוד בראשות השופט נאמן בבית ז'בוטינסקי.

ליאור מאירי, מייסד 'הליכודניקים החדשים', הביע בעבר דעות ואידאולוגיה של השמאל הקיצוני. כך למשל, כאשר מרים פרץ, ששניים מבניה נהרגו בקרבות עם מחבלים בעת שירותם בצה"ל הוא התקומם נגד זכייתה בפרס ישראל: "הבחירה להעניק פרס ישראל שכולה פעמיים מעביר מסר מיליטריסט וכמעט פאשיסטי", עוד הוסיף כי "הבחירה בה ככלת פרס ישראל רק מדגשיה את הציניות והתועבה".

אחד מראשי הליכודניקים החדשים בעבר, דן קלרמן, התגלה כמתפקד כפול גם למפלגת 'העבודה', ודוגמאות נוספות יש למכביר.

בעבר התייחס ראש הממשלה בנימין נתניהו לתנועת 'הליכודניקים החדשים' ואמר, "אין ספק שהתופעה הזאת, לכאורה "הליכודניקים החדשים", הם לא ליכודניקים והם לא חדשים. הם אנשי שמאל ישנים והם רוצים להיכנס לליכוד ולהשתלט. להשתמש בדמוקרטיה של הליכוד כדי להרוס את הליכוד ואת כל מה שהוא מסמל".

מנגד, מאירי אמר בסרטון בעמוד הפייסבוק שלו כי "הזימון לשימוע מעיד על זה שהם מפחדים ומנסים להילחם בקבוצה פוליטית באמצעים מנהלתיים, מקארתיסטים ולא חוקיים". עוד הוסיף ,"בית הדין של הליכוד כבר פקד להחזיר את כולנו לתנועה והם התעלמו מזה וביזו אותו. מחר אני הולך לשימוע. לא יודע מה יהיה וגם אם יצליחו בשימוע, נערער לכל הערכאות. לכל זה יש רק תשובה אחת – להכניס שישה חברי כנסת משלנו לרשימה. להגיע 10,000 איש לפחות ולהצביע ביחד".

מאירי התייחס גם לגיוס ההמונים שתנועתו פתחה, "מחר ייסגר ההדסטארט שלנו. כשאהיה בשימוע, אני מצפה מכל מי שהתפקד לשים קצת כסף כדי שנוכל להילחם באנשים האלה ולהכניס את האנשים שלנו לרשימה. אז קדימה, היכנסו להדסטארט".

אורן רפאל

אורן רפאל