בחורף, הגשמים היורדים בהרי יהודה יוצרים שטפונות בנחלי המדבר ועם הסופה הקרבה בסוף השבוע, צפויה זרימה שוצפת. המים המגיחים ברעש אדיר מהמצוקים התלולים של קניוני מדבר יהודה, מהווים חוויה בלתי נשכחת לחובבי הטבע וההרפתקאות. אז אם אתם מוכנים לוותר על הפוך בבית וכוס התה, תוכלו לראות מקרוב את המראות עוצרי הנשימה האלה.

מנהל בי"ס שדה גוש עציון, ירון רוזנטל, מזמין

יציאה עצמאית לאזור המדבר מסוכנת בימים אלו, אך יש מי שמציע טיול מאורגן ומסודר שמאפשר להצטרף לחוויה ייחודית של ציד שטפונות בבטחה. אחד מהם הוא בית ספר שדה כפר עציון, שמציע מחר (ו') לציבור בעלי רכבי השטח (4*4) ולבעלי רכב פרטי (רכב רגיל) שני טיולים נפרדים. המסלול יחל בירידה מגוש עציון אל מדבר יהודה, חיפוש שטפונות באגן הניקוז של הנחלים: תקוע, דרג'ה, חצצון, ערוגות חבר וצאלים. "נחזה במדבר יהודה המתעורר לחיים לאחר רדת הגשם, ננסה לצפות במפלים הגדולים של המדבר וכמובן ננסה לתפוס את הגל הראשון של השטפונות הצפויים", מזמינים בבית ספר שדה כפר עציון. לשעות, מחירים וליצירת קשר >

גם מחלקת התיירות של מועצת חבל יתיר מזמינה מחר את הציבור הרחב לטיול ג'יפים לנקודות תצפית מעל מפלי הענק בעומק המדבר שייצא מהמושב כרמל.

שיטפון בכביש הערבה (90)
שיטפון בכביש הערבה (90)
אביה ריש

אביה ריש

עורכת תוכן, אתר ערוץ 20