דג הכסף. צילום: ויקימדיה

 

דג הכסף הינו חרק שצורת גופו מזכירה צורת דג כסוף היות והיא שטוחה ודומה למעין טיפה בצבע כסוף. לדג הכסף עיניים קטנות מאוד, אולם הוא בעל מחושים ארוכים שמשמשים אותו להתמצאות. ככלל, מדובר בחרק שאוהב חושך ולחות ולכן, לרוב נמצא אותו באזורים שונים בבית העונים למאפיינים הללו.

קיימים שני סוגים של דגי כסף, אשר אחד מהם הוא דג כסף הבית. דג כסף הבית מותאם מטבעו לטמפ' של מגורי אדם ויותר מכך, נקבת דג כסף הבית מסוגלת להטיל כ-100 ביצים בתוך כוכים או סדקים בטמפ' שבין 20-30 מעלות צלסיוס. המשמעות היא שטמפ' החדר מהווה עבורה טמפ' מושלמת להתרבות והטלת ביצים.

נזקי דג הכסף

ככלל, דג הכסף אינו חרק עוקץ או מסוכן בדרך כלשהי לבני אדם. בשונה מתיקנים למשל, הוא לא ידוע כמפיץ חיידקים ולרוב הוא יעדיף להסתובב רחוק מבני האדם ככל הניתן (ברגע שיפגוש אחד). עם זאת, מדובר בחרק שמזונו הוא חומרים על בסיס אורגני, כמו סוכר, כותנה ועוד. חשוב לציין שהוא יכול לצרוך גם דפי נייר במידת הצורך, דבקים המעורבבים עם סוגים שונים של סוכר ועוד. לכן מבחינה זו, יכול דג הכסף ליצור נזק אסתטי ומטריד לאדם.

כיצד ניתן להיפטר מדג הכסף?

בשלב הראשון, יש להדביר את הבית על ידי חומר הדברה מתאים וייעודי לדג הכסף. מטרת ההדברה היא למגר את דגי הכסף שכבר קיימים בבית. בבואכם לבחור חומר הדברה, חשוב להתעקש על חומר הדברה ירוק שאינו מסוכן לבני אדם. יעילות חומר ההדברה הירוק היא גבוהה ולכן אין טעם לסכן אתכם או את בני המשפחה עם חומר כימי ורעיל. אם בחרתם להזמין מדביר מקצועי, אל תשכחו לברר אודות האישור וההסמכה שלו וכן, להקפיד שהוא ישתמש בחומר הדברה ירוק בלבד.

חברתנו מספקת לקהל לקוחותיה שירותי הדברה ירוקה מקצועיים, לצד חומרי הדברה ירוקים לשימוש עצמי-ביתי. צרו קשר להיוועצות, על מנת שנוכל לסייע לכם לבחור את הפתרון המתאים לכם!

מערכת ערוץ 20

מערכת ערוץ 20