שופט העליון דוד מינץ. צילום: מרים אלסטר, פלאש 90

שופט בית המשפט העליון דוד מינץ דיווח הבוקר (ב') למשטרה כי הותקף ע"י מחבלים בעת שנסע בכביש 463 בבנימין.

מינץ, תושב דולב, סיפר כי בצומת הפרסה בכביש 463 חסם רכב פלסטיני  את רכבו וממנו ירדו שלושה מחבלים שאחזו בפטישים והתקדמו לכיוונו. השופט הבחין בהם ונמלט מהמקום. המשטרה פתחה בחקירה.

ביישוב דולב הודו למערכת הביטחון וקראו לטפל באירועים דומים המתרחשים באופן תדיר באזור באותה הנחישות. "צריך להיות ברור שמבחינת הפורעים שקמו הבוקר במטרה לפגוע ביהודים, אין הבדל את מי הם תוקפים, אם היושב ברכב הוא תושב ואזרח במדינת ישראל או שהוא נושא תפקיד של חבר כנסת ושופט עליון. תקופה ארוכה זכינו לרגיעה מהתקפות בכבישים, אולם השבועות האחרונים מצביעים על המגמה המתחדשת, ואת זה אנו לא יכולים לקבל. אנו מצפים שכוחות הביטחון יתייחסו לאירועים אלו כאירועים ביטחוניים חמורים אשר יטופלו בהתאם".

יוגב: "מקווה שמערכת המשפט תשית ענישה מרתיעה"

ח"כ מוטי יוגב (הבית היהודי), שכנו של השופט, אמר בתגובה: "כתושב דולב ומערב בנימין, אני יכול לספר מניסיוני כי בחודשים האחרונים, יש התגברות באלימות הפלסטינית. רק בשבוע שעבר נתקלתי בחצות הלילה במחסום צמיגים בוערים ומטען על כביש 465 שהסתיים בגניבת רכב שעמד בשיירה. אני שמח שהשופט מינץ גילה תושייה ונחלץ מהאירוע ללא פגע. על מערכת הביטחון אני סומך שתלמד את האירועים ותיתן את המענה הביטחוני המתאים ביהודה ושומרון. מקווה שגם מערכת המשפט, ששופט מחבריה הבכירים היה בסכנת חיים, סוף סוף תזוז בכיסאה ותהפוך את שיטת ה"דלת המסתובבת" המקובלת בשפיטתה מחבלים, לענישה מרתיעה המוסיפה ביטחון ומצילה חיים".

מחבל מיידה אבנים. צילום. ארכיון: פלאש 90

 

ח"כ שולי מועלם רפאלי (הבית היהודי) קראה לשר הביטחון להשיב את הביטחון לכבישי יו"ש: "מארבי אבנים ובקבוקי תבערה הם חלק משגרת יומם של תושבי יהודה ושומרון. גם אני הותקפתי בעבר על ידי ערבים באבנים. לצערי מציאות זו לא מעניינת את התקשורת כל עוד לא מדובר על תוצאות טרגיות או לחלופין באישיות בכירה כפי שאירע היום בתקיפת השופט מינץ. שר הביטחון ליברמן חייב לפעול בנחישות נגד מידי האבנים ולהשיב את הביטחון בכבישי יהודה ושומרון".

בת אל בנימין

בת אל בנימין

עורכת באתר ערוץ 20