הבוקר (חמישי) הפגינו העובדים הסוציאליים מול קריית הממשלה בחיפה וחסמו את הכבישים במקום. העובדים מוחים על חוסר הביטחון האישי במקום עבודתם וטוענים כי לא זכו להתייחסות מצד שר הרווחה חיים כץ וגם לא מכיוונו של שר האוצר משה כחלון.

העובדים הסוציאליים לא הסתפקו בהפגנה בחיפה ומקיימים שביתה ברחבי הארץ. במחלקות הרווחה ברשויות המקומיות בצפון הארץ לא תהייה קבלת קהל במחלקות, לא יכתבו תסקירים לבתי משפט, לא יתקיימו ועדות החלטה בנושא קטינים בסיכון, לא יפעלו מרכזים לטיפול באלימות במשפחה. כמו כן, לא תהיה קבלת קהל של עובדים סוציאליים במשרד הרווחה (לרבות קציני מבחן נוער, מבוגרים ומעצרים וחוקרי ילדים) וישבתו עובדים סוציאליים במשרד החינוך, בביטוח לאומי, במערכת הבריאות בבתי החולים, קופות החולים ותחנות לבריאות בנפש.

בכוונת העובדים הסוציאליים לשבות גם בשבוע הבא בשאר המחוזות: ביום א' בירושלים, ביום ב' במחוז דרום וביום ה' במחוז מרכז.

"השירותים החברתיים בישראל במשבר". מחאת העובדים הסוציאליים

 

"השירותים החברתיים בישראל הם לא על סף קריסה – הם עמוק בתוך המשבר": אומרת ענבל חרמוני, יו"ר איגוד העובדים הסוציאליים. לדבריה: "לא מצליחים לאייש מאות משרות קיימות בלשכות הרווחה ברשויות המקומיות במשך שנה ושנתיים בגלל תנאי העבודה הירודים והשכר הנמוך. העובדות הסוציאליות צריכות להתפרנס בכבוד ולא להפוך לשק חבטות. אם לא יהיה פתרון אמיתי לתנאי העבודה, העומס והעסקה, לא יהיו יותר שירותים סוציאליים בישראל"

חרמוני אומרת בנחרצות: "אנחנו דורשים כניסה מיידית למשא ומתן רציני עם משרדי הרווחה והאוצר על הצלת שירותי הרווחה בישראל"

 

אורן רפאל

אורן רפאל