הסתדרות העובדים הכללית מצטרפת למאבק להעלאת קצבאות הנכים, כך פורסם בחדשות 10. בתוך כך, בשעה זו כביש 4 באזור צומת רעננה מרכז נחסם לתנועה לכל הכוונים בעקבות מחאת הנכים. שוטרי משטרת ישראל נמצאים במקום ומכווינים את התנועה.

עפ"י הפרסום, ההסתדרות תעלה קמפיין חוצות ברחבי הארץ על גבי אוטובוסים ובפרסומים בעיתונים תחת הכותרת "לא מפקירים את הנכים", זאת בעקבות פגישתו של יו"ר הארגון אבי ניסנקורן עם ארגוני הנכים בתחילת החודש.  בכוונתו של ניסנקורן לקשור את המחאה יחד עם המאבק לפתור את משבר הביטוח הסיעודי לקשישים.

מחאת הנכים בכניסה לירושלים בשבוע שעבר. צילום: יונתן זינדל, פלאש 90
מחאת הנכים בכניסה לירושלים בשבוע שעבר. צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

בתחילת החודש נמסר מארגון "נכה לא חצי בן אדם" כי "למרות ההתקדמות ותמיכתו של יו"ר ההסתדרות, אבי ניסנקורן, הארגונים הבטיחו כי לא ירפו ידם עד לתחילת המו"מ הישיר בפועל וכעת מקיימים את הבטחתם". יו"ר אלכס פרידמן הוסיף כי "המאבק נמשך כיוון שבזמן שראש הממשלה דוחה החלטות לאחרי החגים, הנכים צריכים לשרוד את החגים מסכום של 2,342 ש"ח שכבר אזלו לתרופות. מאסנו בהבטחות, אנחנו זקוקים למעשים. קוראים לראש הממשלה לפתוח במשא ומתן עוד היום".

כזכור, ארגוני הנכים מבקשים להצמיד את קצבאות הנכות לשכר המינימום וכחלק מניסיונם להשיג את המטרה הם חוסמים כבישים ברחבי הארץ. בראיון ל"היום הזה" אמר חנן טל מנכ"ל "נכה לא חצי בנאדם": "תמיכת הרחוב לא הביאה אותנו לאיפה שאנחנו נמצאים והיא גם לא תחלץ אותנו משם. אנחנו משתמשים בחסימת הכבישים כאמצעי לחץ על מקבלי ההחלטות בהיבט של השפעה על המשק ולא על הציבור".

 יו"ר ההסתדרות, אבי ניסנקורן. פלאש 90
יו"ר ההסתדרות, אבי ניסנקורן. פלאש 90
בת אל בנימין

בת אל בנימין

עורכת באתר ערוץ 20