יו"ר הרשימה המשותפת, ח"כ איימן עודה, הודיע כי ישבות רעב במשך כל היום (ה')  באוהל המחאה בנצרת שהוקם בסולידריות עם שביתת הרעב של האסירים הפלסטינים. עודה אמר היום: "האסירים נאבקים על קבלת שירותי בריאות בסיסיים ומכבדים ויחס אנושי בזמן שהם מובלים, לעיתים לאורך ימים שלמים, בין בתי כלא ולדיונים בבית המשפט. הדרישות של האסירים הם בגדר זכויות בסיסיות והן תאומות לדרישות החוק הבינלאומי".

איימן עודה באוהל ההזדהות עם שביתת האסירים בנצרת. צילום: דוברות הרשימה המשותפת
איימן עודה באוהל ההזדהו בנצרת, היום. צילום: דוברות הרשימה המשותפת

עוד אמר עודה: "הממשלה מנסה לשבור את רוח השביתה על ידי שימוש בטקטיקות זולות ומכוערות ותוך התעמרות וענישה בשובתים, אך אלה לא ישברו את רוחם של מי שנאבקים על זכויותיהם הבסיסיות ביותר, מעבר לכך אנו רואים שהסולידריות עם השובתים בעולם כולו רק הולכת וגדלה. על הממשלה לחדול מההתעמרות בשובתים ולפתוח איתם במשא ומתן מידי, לפני שמצבם הבריאותי יחל להידרדר."

השבוע עלתה שביתת האסירים לכותרות כאשר האסיר שיזם ומוביל את השביתה מרואן ברגותי צולם כשהוא אוכל בתאו בבית הסוהר. שביתת הרעב, שכוללת את רובם המוחלט של אסירי פת"ח בישראל, החלה ב-17 באפריל. בשיאה כללה השביתה כ-1,300 אסירים, אך בשבועיים האחרונים ירד המספר והוא עומד כעת על 894 אסירים שובתי רעב.

 

עדי דניאל

עדי דניאל

עורכת חדשות באתר ערוץ 20