המועמד הנאו-נאצי לקונגרס מטעם המפלגה הרפובליקנית ארתור ג'ונס התבטא באופן אנטישמי בריאיון למגזין יהודי-אמריקני. בריאון ל"ג'ואיש קרוניקל" אמר ג'ונס כי הוא "יכול להוכיח" שהשואה לא התקיימה.

ג'ונס, זכה בפריימריז להתמודד על מושב מטעם מדינת אילינוי מוקדם יותר החודש. זכייתו הייתה למורת רוחם של אנשי המפלגה הרפובליקנית במדינה, שגינו את בחירתו ואף כינו אותו "נאצי".

ארתור ג'ונס מועמד ניאו נאצי מטעם המפגה הרפובליקנית. צילום: מתוך אתר הבחירות הרשמי

בראיון שהעניק גו'נס ל"קרוניקל" התייחס לשאלה לגבי יחסו ליהודים בארה"ב, ואמר: "אין לי בעיה אתם אם הם אמריקאים נאמנים". "יש לי בעיה עם ציונים וקומוניסטים".

"אני מכחיש את קיומה של השואה כפי שהיא מיוצגת במדיה החדשותית, בסדרות טלוויזיה ובסרטים", הסביר הפוליטיקאי את תפישת עולמו מכחישת השואה.

"אני לא מכחיש שיהודים הושמו במחנות ושאנשים מתו", אמר ג'ונס, "זה לא היה ה"הולידיי אין". אני מכחיש ששישה מיליון יהודים הומתו בגז". הפוליטיקאי הסביר לכתב "הקרוניקל" גרודון האבר כי לדעתו, "בלתי אפשרי סטטיסטית" להרוג כל כך הרבה אנשים.

ג'ונס בן ה-70 הוא סוכן ביטוח במקצועו שהיה בעברו חברה במפלגה הנאצית האמריקנית, ופעיל במשך שנים בתנועה למען עליונות הלבנים.

במהלך קמפיין הבחירות שלו טען כי הרקע הנאצי שלו "נמצא בעבר". עם זאת, אך אתר הקמפיין שלו הרשמי שלו הקדיש חלק שלם לפרסום ידיעות ומאמרים העוסקים בהכחשת שואה.

עדי דניאל

עדי דניאל

עורכת חדשות באתר ערוץ 20