גביע העולם בכדורגל, אחד מאירועי הספורט הגדולים בעולם, יצא החודש לדרך עם 32 מדינות שמתחרות על התואר הנכסף ומאות מיליוני אוהדים ברחבי העולם.

הכדור הוא עגול והעולם הוא אנטישמי? תמונה באדיבות Pikiwiki

 

מכיוון שנבחרת ישראל בכדורגל (שוב) לא העפילה למונדיאל, אוהדי כדורגל בישראל ויהודים בחו"ל מתפלגים באהדתם לקבוצות השונות ללא שום מדד ברור. ברזיל? אנגליה? בלגיה? האם עלינו כיהודים לעודד את הקבוצה ה'אנדרדוגית'? או שמא את זו עם סיכויי הניצחון הגבוהים ביותר? לליגה נגד השמצה תשובה ברורה: מתלבט את מי לעודד? – שאל את עצמך תמיד את אותה שאלה ישנה – שהוכיחה עצמה עם מסי – ולעולם לא מאכזבת: האם הם טובים ליהודים?

הארגון, מיסודו של בני ברית בארצות הברית, שפועל מאז 1913 לביעור האנטישמיות והפסקת ההשמצה נגד העם היהודי, פרסם השבוע – לטובת חובבי הכדורגל היהודים – את מדד האנטישמיות העולמי ביחס ל-32 המדינות המשתתפות בטורניר. זאת ועוד, מכיוון שהארגון מפרט את סוג אופי האנטישמיות בכל מדינה, אתר Jewcy ממליץ לקוראיו היהודים – במקרה של משחק בין שתי מדינות הממוקמות גבוה במדד האנטישמיות – לבחון את אופי שנאת היהודים בכל אחת מן המדינות. לדוגמא: האם אזרחי המדינה המשחקת נוטים להאשים אותנו בעוולות העולם כולו (סנגל) או שפשוט נמאס להם לשמוע אותנו חוזרים ומזכירים להם את זוועות השואה (גרמניה).

שבדיה: 4%
דנמרק: 8%
אנגליה: 12%
אוסטרליה: 14%
ברזיל, גרמניה, איסלנד וניגריה: 16%
צרפת: 17%
פורטוגל ובלגיה: 21%
יפן ורוסיה: 23%
ארגנטינה ומקסיקו: 24%
שוויץ: 26%
ספרד: 29%
קוסטה ריקה: 32%
קרואטיה ואורוגוואי: 33%
פולין: 37%
פרו: 38%
קולומביה: 41%
סרביה: 42%
פנמה: 52%
סנגל ודרום קוריאה: 53%
איראן: 60%
ערב הסעודית: 74%
מצרים: 75%
מרוקו: 80%
תוניסיה: 86%

מן הרשימה עולה כי שמונה מדינות הן אנטישמיות באופן מדאיג, כך שאם כל אחת מ -24 המדינות האחרות תנצח, זה בהחלט עשוי להיחשב כניצחון לעם היהודי.

או במילים אחרות …Go שבדיה?

 

לינור בר-אל

לינור בר-אל