החיילת שהותקפה היום בג'נין על ידי המון פלסטיני זועם שפצע אותה באורח בינוני, שיחזרה הערב את רגעי האימה ב'חדשות 2'. "תוך זמן קצר הקיפו אותנו המונים, שברו את החלון וניסו לפגוע בנו", סיפרה. "זה היה לינץ' ממש. מה שיכולתי לעשות זה רק לצעוק עד שחילצו אותנו".

בשיחה שערך ראש העיר נצרת עילית, רונן פלוט, עם אמה של החיילת, ביקשה האם להודות לכל עם ישראל על הדאגה לבתה. "הם לא נחשפו עדיין לתיעודים. פחות או יותר הם עדים למה שקרה. הם שואלים שאלות איך זה יכול להיות שלא היה שער או מקום או שילוט ברור שאומר שהם הגיעו לג'נין. למשפחה אין טענות רק שאלו מדוע אין שילוט מסודר. רוצים להודות לכל עם ישראל", סיפר פלוט.

החיילת הפצועה מניסיון הלינץ' בג'נין. צילום פלסטיני

כזכור, החיילת, תושבת נצרת עילית, נכנסה בשוגג, יחד עם חייל נוסף, לג'נין ברכב צבאי. השניים ניסו להסתתר ברכב זמן שהפלסטינים הסתערו עליהם באבנים וכיסאות ופצעו אותם. החיילים זיהו שוטרים פלסטינים שבאים לעזרתם, בעוד מונית חסמה את דרכם והשוטרים ביקשו מהחיילים לפתוח חלונות תוך שהם מנסים להרגיעם. בשלב מסוים, זיהו החיילים המון מגיע בריצה מאחור עם כיסאות שאוספו בבתי הקפה ברחוב, ניפצו את השמשות ובעטו ברכב.

בתיעוד שהעלו הפלסטינים לרשתות החברתיות, נשמעת החיילת צועקת ומתחננת על חייה. באחד הסרטונים הם תוקפים אותה באגרופים בראשה, מושכים בשיערה תוך שהיא צורחת "די", ומהצד השני תוקפים את הנהג באגרופים וחוטפים את נשקו. האירוע הסתיים רק כאשר אחד השוטרים הפלסטינים החל לפלס לנהג את הדרך והזיז את המונית, אז לחץ החייל על דוושת הגז ונמלט מהמקום.

רכב החיילים בתוך ג'נין. צילום פלסטיני
אביה ריש

אביה ריש

עורכת תוכן, אתר ערוץ 20