טביב ובניון. צילום: משה בוקר
טביב ובניון. צילום: משה בוקר

 

אוהדי בית״ר ירושלים מבקרים את המאמן בני בן זקן על סגנון המשחק של הקבוצה ועל העובדה שיוסי בניון לא מקבל מספיק דקות. בכל הקשור לסגנון והיכולת של בית״ר ירושלים תחת בן זקן, גם אלי טביב ואלי אוחנה שותפים לביקורת על המאמן, אך בנוגע לדקות המשחק שמקבל בניון מאז הצטרף בן זקן לקבוצה, צריך לומר את האמת, מאמן בית״ר ירושלים מיישר קו עם הבעלים אלי טביב.

זה לא סוד שיוסי בניון מאוד מאוכזב מחוסר הערכה המקצועית כלפיו למרות היכולת שלו לתרום לקבוצה העונה. בניון במשחקים האחרונים, במיוחד אחרי המשחק אתמול בעכו בו שולב רק בדקה ה-78, קיבל הוכחה סופית לחוסר ההערכה כלפיו והוא החל לחשוב ברצינות על עתידו בחלון העברות בינואר. בניון לא יפרוש ממשחק בשום מקרה, גם לא תמורת מינוי מפתה לתפקיד המנהל המקצועי של נבחרת ישראל. הוא ימתין לראות האם יהיה שינוי בגישה אליו במשחקים הקרובים ובמידה והוא יישאר על תקן מחליף שלישי הוא יעזוב את בית״ר ירושלים לקבוצה אחרת כבר בינואר.

המאמן החדש בני בן זקן. צילום: משה בוקר/ערוץ 20
סופג ביקורת מכל הכיוונים. בני בן זקן. צילום: משה בוקר/ערוץ 20

 

״אני יודע להתמודד עם הקריאות של הקהל. אני מאוד אוהב את יוסי בניון ואת הקהל של בית"ר. כרגע הקבוצה במקום הראשון וזה מה שחשוב. כל ההחלטות מקצועיות. אנחנו מנהלים קבוצת כדורגל ורוצים את הטוב ביותר עבור הקבוצה והאוהדים בתקווה שזה יעבוד״, זה מה שאמר בן זקן בסיום המשחק בעכו. הסיבה שבניין אינו הופך לשחקן משמעותי אצל בן זקן היא כפולה. הראשונה, בן זקן מאמן עם תפיסת עולם הגנתית. הוא אנטי תזה למועדון בית״ר ירושלים, ההיפך מה-DNA של בית״ר ירושלים. זו הסיבה שהאוהדים החלו לקלל ולקרוא לו להתפטר.

בן זקן, בינתיים, מתעלם כביכול מהאוהדים שדורשים סגנון התקפי. הוא מאמין כי בדרך שלו בית״ר ירושלים תצליח להביא תוצאות טובות יותר. האוהדים והבעלים דורשים תוצאות עם יכולת. בעכו שיחק המאמן על תוצאה, היכולת והיופי לא עניינו אותו. הוא ידע כי תיקו בעכו היה שולח אותו הביתה. השיחות שקיימו איתו ראשי המועדון אחרי התיקו נגד האלופה, גרמו לו להבין כי עתידו תלוי הרבה במשחק מול עכו. המסרים שקיבל המאמן מהבוסים והלחץ מהאוהדים ומהתקשורת, דחפו את בן זקן לשחק נגד האחרונה בטבלה במערך הגנתי כדי לנצח גם עם כדורגל שהאוהדים אוהבים לשנוא.

מאוכזב. יוסי בניון. צילום: בית"ר ירושלים
מאוכזב. יוסי בניון. צילום: בית"ר ירושלים

 

ובניון? ראשית, הבעלים אלי טביב רוצה לקדם שחקנים צעירים של המועדון. הבעלים החליט שאדגר ישחק הרבה בלי קשר לצרכים במגרש, גם בריהון יקבל עדיפות לפני בניון, הסיבה – הרצון של טביב להשביח שחקנים ולמכור אותם. ציון צמח למשל שוחרר מהקבוצה ולא מצא בית חדש ונאלץ להישאר. טביב רוצה לשחררו בחלון העברות בינואר ולכן דורש לתת לו דקות כדי שקבוצות ירצו להחתימו בינואר. מבחינת טביב – על בניון אי אפשר להרוויח כסף. לבעלים אין בעיה אם בניון יעזוב בינואר, להיפך. טביב כיוון לכך שבניון ירים ידיים ויעזוב בינואר. בינתיים החשש מהאוהדים גדול. במועדון חוששים שבניון יעזוב ואז האוהדים ייצאו גם נגדו.

בסיום המשחק בניון אמר דברים עם מסר ברור: ״מהרגע הראשון שאני פה אני מקבל אהבה ואהדה מהקהל. הם יודעים להעריך ואני שמח לראות את זה ומנסה להחזיר על המגרש. במשך כל הקריירה היו לי סיטואציות מסוימות אבל כמו שהוכחתי בעבר, הצלחתי להתמודד עם כל מכשול. כרגע אני פה, מנסה לעשות את המקסימום בשביל להחזיר לקהל ולמועדון". בניון יודע שהמאמן לא נותן לו לשחק גם בגלל שטביב קובע את המדיניות ומעדיף צעירים על פניו. בנוסף, שיטת המשחק של בן זקן, הדגש על הגנה וכדורגל עם הרבה שחקנים בקישור האחורי מונעים מבניון לשחק. במועדון מציינים כי בן זקן יודע שטביב לא יכעס עליו אם בניון לא ישחק, המאמן יודע מי השחקנים שהבעלים מתלהב ורוצה שיהיו על המגרש, הבעלים מעביר את הרצונות שלו ישירות למאמן. המאמן מיישר קו.

אוהדי בית"ר. צילום: יונתן זינדל, פלאש 90
למרות המקום הראשון, קוראים למאמן להתפטר. אוהדי בית"ר. צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

 

הבעיה עם בן זקן היא שהוא עומד מול התקשורת ולא אומר את האמת. הוא מחפש את המילים, הוא מנסה להיות בסדר ולצאת בשלום מהראיונות שלפני משחק, של המחצית וסיום המשחק. המבחן הגדול יהיה מול הפועל רעננה במחזור הבא. אם בניון לא ישולב לדקות ארוכות יותר, זה כבר יהיה סימן ששני הצדדים החליטו להיפרד בחודש הבא. לטביב אין בכלל בעיה שזה יקרה, גם לא לבן זקן. האוהדים ובניון רוצים שהחיבור יימשך. ההחלטה בכל מקרה תהיה של בניון כי אף אחד לא יגיד לו ללכת.

‫משה בוקר‬‎

‫משה בוקר‬‎

כתב הספורט של אתר ערוץ 20