הפגנות החרדים נגד מעצר העריקים נמשכות: בשעה זו עשרות חרדים מפגינים ברחובות שרי ישראל ורש"י בירושלים במחאה על גיוס בני ישיבות לצבא. בעקבות הפרות הסדר הכביש במקום נחסם לתנועה לסירוגין.

 
"מה אתם עושים בירושלים, סעו לגרמניה" הפגנות חרדים נגד הגיוס. צילום: רועי שניר
אחד המפגינים קרא לעבר שוטרים שהגיעו לפקח על ההפגנות "מה אתם עושים בירושלים, סעו לגרמניה". יש לציין כי מדובר בפלג קיצוני של חרדים אשר מזה מספר שבועות חוסמים כבישים במחאה על מה שהם קוראים לו גזירות הגיוס.
הפגנות חרדים המלוות בהפרות סדר מתקיימות גם בבית שמש, שם מפגינים כמה עשרות חרדים. חלקם ניסו לחסום את הכביש, אך פוזרו ע"י כוח משטרה. עד כה עצרה המשטרה 20 חשודים שהפרו את הסדר וחסמו צירי תנועה.

תחרות כרזות נגד הגיוס לצה"ל

מדובר בבית הספר החרדי לבנות "בית יעקב" בטבריה, שהזמין את תלמידותיו להשתתף בתחרות נושאת פרסים, על מנת לעודד את תלמידי הישיבה העריקים להתמיד במעשיהם. בעקבות כך, הוגשו תלונות במשרד החינוך.

כרזה נגד גיוס. בית יעקב טבריה
כרזה נגד גיוס. בית יעקב טבריה

מפניות שהגיעו ללשכת ח"כ עודד פורר (ישראל ביתנו), עולה כי מנהלת בית הספר, המתוקצב כאמור על ידי משרד החינוך, ערכה תפילות למען העצורים שסירבו להתגייס, ואף הגדילה לעשות ואספה תרומות כספיות מבנות בית הספר על מנת לשמר את מאבקם.

ח"כ פורר פנה לשר החינוך נפתלי בנט וליו"ר ועדת החינוך של הכנסת, יעקב מרגי, בדרישה לנקוט צעדים משמעתיים ומיידים נגד הנהלת בית הספר. במכתבו ציין פורר כי "חומרת הדברים ועצם עריכת תחרות שמטרתה להגביר ולעודד את תופעת סרבני הגיוס מהווה עוד צעד במדרון חלקלק של פגיעה במדינת ישראל, בסמליה ובחוקיה. העובדה כי הפעילות הנ"ל נעשתה ע"י הדמות הבכירה במוסד הלימודי, שנהנה מתקציבי ומכספי משלם המיסים הישראלי, מקוממת עוד יותר. בית הספר לבנות בית יעקב בטבריה שע"י מרכז החינוך העצמאי, מתוקצב על ידי משרד החינוך ולא ייתכן כי ימשיך בפעילות מתריסה זו".

ממשרד החינוך טרם התקבלה תגובה.