מיד לאחר חג הפסח שמבחינה קולינרית מכילה עבורי בעיקר תפוחי אדמה וביצים,  עליתי על טיסה לעבר נאפולי שבאיטליה להשקת מוצר קולינרי חדשני.  האמת שציפיתי כבר לטיסה כדי לראות עד כמה יצליחו להפתיע אותי. עד שלא נחשפתי לאותו מוצר לא הבנתי איך הוא הולך לשנות את חווית השהיה שלי במקום.

מיזם "כושר בוקינג". צילום: חדווה רוזנבאום
מיזם "כושר בוקינג". צילום: חדווה רוזנבאום

 

אתם יודעים, כשומרת כשרות אחת הבעיות הנפוצות בהתלבטות לאן לנסוע בחו"ל היא בעיית האוכל הכשר. הרי ברור לי שאמצא אוכל כשר ביעד אליו אסע אך זה לבטח יהיה במרחק שעה נסיעה מהיעדים המרכזיים בהם אני מטיילת, וגם תמיד יש את האופציה לוותר על האוכל המהותי ולהסתפק בפירות וירקות או לסחוב מזוודה שלמה מלאה בכל טוב ארץ ישראל הכשר למהדרין. אבל אם נמאס לכם מהמנה חמה במזוודה, המיזם הקולינרי הזה ידאג שתהיה לכם ארוחה חמה ומזינה בכל מקום.

השבוע הושק מוצר קולינרי מהפכני, ממש האבולוציה החדשה של האוכל הכשר בחו"ל. מעתה, תוכלו אתם – נוסעים שומרי הכשרות, להזמין אוכל כשר וטעים גם למלונות "רגילים" שאינם כשרים, ברחבי אירופה.

מיזם "כושר בוקינג". צילום: חדווה רוזנבאום
מיזם "כושר בוקינג".  צילום: חדווה רוזנבאום

אז איך המיזם עובד? האמת שזה יותר פשוט ממה שאתם חושבים.

אתר "כושר בוקינג" (www.kosher-booking.com)  מאפשר הזמנת חדרים במלונות אירופאים כולל ארוחות ערב, בוקר וסנדוויצ'ים איכותיים וטעימים למשך היום.

אתם נכנסים לאתר, בוחרים את היעד אליו אתם מעוניינים לנסוע, מזמינים חדר באחד מבתי המלון ששותפים למיזם ומבקשים להזמין אוכל כשר.

האוכל יגיע למלון בו תשהו וישאר בהקפאה, ארוז באריזה כפולה על מנת שהמלון יוכל לחמם לכם את זה.

בכל קופסה קיימת ארוחה הכוללת מנה ראשונה, מנה עיקרית וקינוח. חלק מהמנה שנדרש עבורה חימום נמצא בכיסוי כפול – המאפשר שימוש גם בתנור מטבח לא כשר במלון. הלקוח מקבל קופסה הכוללת ארוחת ערב מכובדת מזינה ואיכותית, פלוס ארוחת בוקר ארוזה לשימוש בבוקר, ערכות מלאות של כלים חד פעמיים, ואפילו שני סנדוויצ'ים למהלך היום. והעלות? פחות מ 50 יורו לקופסה.

ואיך האוכל אתם בטח שואלים. אז יש לי תשובה אחת: מושלם. האוכל טעים ובשפע. מנה אחת בקלות מספיקה לשני אנשים ומתובלת היטב. ישנם חמש ארוחות גורמה שקיימות כרגע לבחירה, ארבע בשריות ואחת פרווה. את האוכל מכינה חברת "הרמוליס" המפוארת בלונדון, תחת כשרות ארגון הכשרות המהודר "כדתיא".

מיזם "כושר בוקינג". צילום: חדווה רוזנבאום
מיזם "כושר בוקינג". צילום: חדווה רוזנבאום

 

"כושר בוקינג" הוא מיזם שהיה לו צורך אדיר בעולם שומרי הכשרות ומדובר בפרוייקט מבורך שאין ספק כי רבים עתידים להינות ממנו. עם זאת, כרגע הושקו מספר מנות מצומצמות במספר מועט של בתי מלון, ברגע שהתפריט יורחב והיצע המלונות יגדל לבטח יפנה לקהל רחב יותר.

 

מרב לרנר

מרב לרנר