נצחונו של בצלאל סמוטריץ' על אורי אריאל בקרב על ראשון מפלגת 'האיחוד הלאומי' מעוררת תגובות רבות במערכת הפוליטית.

ממפלגת 'הימין החדש' נמסר כי הם "מברכים את בצלאל סמוטריץ' שהוא איש אידיאולוגיה ועשיה שפיו וליבו שווים. כעת, כל אחד בדרכו יביא להגדלת גוש הימין למען עתיד המדינה ולמען שלמות ארצנו. אנחנו מודים לשר אורי אריאל על שנות פעילות ארוכות שיחקקו בתולדות הציונות".

 

ממפלגת 'הבית היהודי' נמסר כי המפלגה "מברכת את ח"כ בצלאל סמוטריץ׳ על היבחרו ליו"ר האיחוד הלאומי, ומודה לשר אורי אריאל על שירותו ארוך השנים למען עם ישראל ועל שותפות פוריה ומועילה עם המפלגה".

מנכ״ל המפלגה ניר אורבך הוסיף כ "עם סיום הליך הרכבת רשימת הבית היהודי לכנסת, אנו מתכוונים לשלב ידיים ולאחד כוחות כך שבע״ה נהיה גורם משפיע ומכריע בכנסת ובממשלה הבאה למען הציונות הדתית בפרט ועם ישראל בכלל".

"מהמופרך למפלצתי". יו"ר מרצ לשעבר זהבה גלאון. צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

 

בשמאל לעומת זאת נשמעו פחות מפרגנים. יו"ר מרצ לשעבר, זהבה גלאון, כתבה כי "סמוטריץ' הוא רק הקצה של הפתרונות שמציע לנו הימין לסכסוך, שנעים מהמופרך למפלצתי". היא הסבירה כי "זה החל ב"ניהול סכסוך" של נתניהו, ועבר להחלת ריבונות, המשיך לגרסת האוטופיה של בנט לבוסניה – סיפוח השטחים – ומשם, בקפיצה נחשונית, עבר לפטנט של 'דמוקרטיה בלי זכות הצבעה' ול'תכנית ההכרעה' של סמוטריץ'"

ח"כ יעל כהן-פארן (התנועה) אמרה כי "אין חדש תחת הסמוטריץ' ואין חדש תחת האידאולוגיה הקיצונית. בבחירות הללו לא יהיה לבצלאל עלה תאנה להסתתר מאחוריו, כמו שקד או בנט, כדי לרכך את המשיחיות המסוכנת שלו. וזה בידי הבוחרים להשאיר אותו הרחק מהכנסת". פארן הוסיפה ותקפה גם את המפסיד: "ולגבי אורי אריאל, שר חקלאות, עכשיו שאתה פורש בעלי החיים יכולים לנשום לרווחה".

 

גם חברה לתנועה, יואל חסון, הגיב ואמר: "הבחירה ברורה מתמיד, ממשלת סמוטריץ' או ממשלה ציונית ודמוקרטית שבה כל האזרחים והאזרחיות שווים בפניי החוק, ממשלה שמקדשת את הסיפוח הזוחל או ממשלה שפועלת למען הסכם מדיני".

 

 

אלון מליק

אלון מליק