הצטרפו לשידור חי – בקשות למנוע את השתתפותם של ד"ר מיכאל בן ארי, עו"ד איתמר בין גביר ורשימת איחוד מפלגות הימין – הבית היהודי, האיחוד הלאומי, עוצמה יהודית בבחירות לכנסת ה-21

פורסם על ידי ‏ועדת הבחירות המרכזית לכנסת ה-21‏ ב- יום רביעי, 6 במרץ 2019

 

אחרי שהיועמ"ש לממשלה המליץ לוועדת הבחירות לפסול את מועמדותו לכנסת של יו"ר מפלגת 'עוצמה יהודית', ד"ר מיכאל בן ארי, מתקיים הבוקר (ד') בוועדת הבחירות המכרזית דיון בעניינו ובעניין מועמדות חברו למפלגה עו"ד אתמר בן גביר. מהר מאוד התלהטו הרוחות בדיון הוועדה, כאשר נציג מרצ עיסאווי פריג' התפרץ לדברי עו"ד איתמר בן גביר מ'עוצמה יהודית' וכינה את בן גביר "גזען". בן גביר מצידו השיב: "תחזור למרמרה, הוא חושב שהוא על המרמרה".

לאחר מכן ביקש עו"ד בן גביר משופט הוועדה, חנן מלצר, זמן ללמוד את הטענות לפסילתו ולפסילת היו"ר מיכאל בן ארי מהתמודדות לכנסת, שכן לדבריו לא היה להם די זמן לעשות זאת מאז החלטת היועמ"ש בלילה. את ההפסקה בדיון ניצל בן גביר לצורך הגשת כתב תביעה בידיה של ח"כ סתיו שפיר נגדה ונגד ח"כ מיכל בירן על סך חצי מליון שקל, לאחר שלטענתו כונו השניים על ידן 'נאצים' בפאנל שנערך לפני שבוע בבית ספר בפ"ת. "חסינותן לא תעמוד להם והן ייאלצו לשאת באחריות לדבריהם המתועבים", אמר.

צילום: באדיבות אתר 'סרוגים'

 

לאחר החזרה מההפסקה, טען פריג' כי יש לפסול את הציגי 'עווצמה יהודית' משום שהם תומכים במשתנו של הרב מאיר כהנא ז"ל. "האנשים האלה שולחים לעברי איומים", טענה ח"כ סתיו שפיר שעלתה לאחר מכן לנאום. בן גביר מצידו השיב לה: "להגיש תביעה נגדך זה לא איומים".

כזכור, היועמ"ש מנדלבליט החליט כי יש לפסול את מועמדותו של בן ארי בטענה כי הוא "מסית לליבוי יצרים שיטתי על יסוד לאומי-אתני נגד האוכלוסייה הערבית".

מערכת ערוץ 20

מערכת ערוץ 20