סטודנטים שהגיעו הבוקר (א') לטכניון נדהמו לגלות כי בית הסטודנט עוטר בעצי אשוח וסממנים נוצריים נוספים של חג המולד, דוגמת כובעי סנטה קלאוס ומתנות.

עצי חג המולד בטכניון. צילום: ישראל אזולאי
עצי חג המולד בטכניון. צילום: ישראל אזולאי

 

המהלך עורר את זעמם של סטודנטים דתיים הלומדים במוסד. "יש כאן מהומה גדולה בקרב הציבור הדתי וארגון הסטודנטים של הטכניון", מספר אורי איינבינדר, סטודנט הלומד בטכניון. "זה מה שקורה בטכניון הבוקר בכל מקום", טוען סטודנט אחר, ישראל אזולאי.

סטודנט נוסף שניסה לעשות מעשה ופנה לפיצריה הסמוכה בטענה שדתיים לא יכולים לברך על האוכל אל מול העץ, אמר כי "אס"ט ארגון א-דתי ולא אמור לממן סמלים דתיים. אם לא ממנים יוזמות יהודיות אז לא צריך לממן יוזמות של דתות אחרו".

הנהלת הטכניון מסרה בתגובה: "בטכניון לומדים כיום אלה לצד אלה – ובשוויון מלא – סטודנטיות וסטודנטים יהודים, מוסלמים, נוצרים, דרוזים, צ'רקסים, חילונים ודתיים. כל אלה מקיימים ביניהם שיח מתמיד, ענייני, פתוח וסובלני המשמש דוגמה ומופת לסובלנות ולדו-קיום בחברה הישראלית".

"כפי שהעיר חיפה מציינת מידי שנה את "החג של החגים", גם אגודת הסטודנטים ביקשה לתת ביטוי לכל הדתות יחד, כשהדגש הוא על המחבר ולא על המפריד", הוסיפו וציינו כי הם נחושים "להמשיך ולשמש דוגמה ומופת לסובלנות ולדו-קיום בחברה הישראלית, וגאים בכך ששיעור בני המיעוטים הלומדים בטכניון דומה לשיעורם בכלל האוכלוסייה הישראלית.

נראה כי בארגון הסטודנטים של הטכניון מיישרים קו עם ההנהלה. בעמוד הפייסבוק שלהם, מפורסמת ההזמנה לאירוע מסיבת פתיחת השנה האזרחית כשאליה מתווספים גם סממני חג החנוכה, למרות שמדובר בשיאו של חג המולד הנוצרי. "איזה חג אתם חוגגים? חנוכה? כריסמס? נוביגוד? קוואנזה? אצלנו בטכניון חוגגים את כל החגים במסיבה מטורפת!", נכתב בפוסט.

הזמנת ארגון הסטודנטים של הטכניון למסיבת השנה האזרחית החדשה
הזמנת ארגון הסטודנטים של הטכניון למסיבת השנה האזרחית החדשה
אביה ריש

אביה ריש

עורכת תוכן, אתר ערוץ 20