"נחשף הפרצוף האמיתי של תיאטרון אל מידאן. הודעתו בשידור חי של המנהל האמנותי של התיאטרון לפיה וואליד דקא, רוצח החייל משה תמם ז״ל אינו מחבל אלא אסיר ביטחוני, היא מסיתה ומקוממת". כך אמרה היום (א') מירי רגב, שרת התרבות, בראיון לרזי ברקאי בגלי צה"ל.

 שרת התרבות, מריבי רגב. צילום: מארק ישראל סלם, פלאש 90 Sellem/POOL *** Local Caption *** éùéáú îîùìä îéøé øâá
שרת התרבות מירי רגב. צילום: מרק ישראל סאלם, פלאש 90

דבריה של רגב נאמרו על רקע חילופי הדברים בין התיאטרון הערבי בחיפה אל מידאן לבין משרד התרבות. כזכור, אתמול התיאטרון אל מידאן הוציא הודעה בה הוא מאשים את משרד התרבות בכך שהוא לא מזרים כספים לתיאטרון.

הבוקר, שרת התרבות הגיבה בזעם. מירי רגב טענה כי הנהלת התיאטרון לא עומדת בהסכמים עם משרד התרבות. "ביטויים כאלה של המנהל האמנותי מלמדים כי חתימת התיאטרון על הסכם הפשרה היה מיצג שווא, הוא לא עומד בעקרונות ההסכם וממשיך למעשה להוביל קו אנטי ישראלי ותומך טרור", אמרה רגב. בכך הוכיחה רגב את טענות התיאטרון על כך שאינו זוכה למימון ממשלתי.

"משלם המיסים ממן תומכי מחבלים – פשיטת רגל מוסרית"

אורטל תמם, אחיינתו של משה תמם הי"ד, החייל שנרצח ע"י המחבל וואליד דקה, הגיבה בזעם לדרישת תיאטרון אל מידאן.

תמם מסרה לערוץ 20: "החוצפה שיש לתאטרון תומך הטרור "אלמידאן" להעמיד פני קורבן, כאשר הם אלה הפוגעים באזרחי מדינת ישראל ומנצלים את כספי המיסים כדי להאדיר ולעודד טרור מבחילה. את הצגת "הזמן המקביל", על חייו של רוצח דודי, החייל משה תמם הי"ד, העלה "אלמידאן" יחד עם התאחדות בלתי מותרת הקשורה בטרור, זה מצטרף לרצף אירועים של הבאת מחבלים כאורחי כבוד, אירועי תמיכה ב-BDS, חשד לאיסוף כספים למחבלים, כל זאת ועוד מכספי משלם המיסים".

"קיים קשרים עם ארגונים בלתי חוקיים ותמך בארגוני טרור"
תיאטרון אל מידאן. צילום: פייסבוק

תמאם הוסיפה, "מזה שנתיים שתאטרון תומך הטרור ממרר את חיינו בניסיון להמשיך בפעילותו הנלוזה, המעודדת אלימות ומלבה את השנאה. בשנת 2016 ל"עמותת אלמידאן" לא היה ניהול תקין כיוון שעל פי בדיקת רשם העמותות הם התנהלו בצורה שאינה תקינה ואף נבדקים כרגע בחשדות לפליליים. זוהי פשיטת רגל מוסרית לחשוב על מימונם של מאדירי מחבלים מכספי האזרחים ותגובת שרת התרבות ראויה ומוצדקת. אנו לא נוותר עד שיעשה צדק והתקצוב לאלמידן יפסק כליל".

 

אלעד שור

אלעד שור