מגיפה ברכבת: 18 נהגי קטר הודיעו כי בשל מחלה לא יגיעו היום (שני) לעבודתם, זאת לאחר שמוקדם יותר הודיע בית הדין על אישור סידור העבודה שבעקבותיו בוטלה שביתת הנהגים שתוכננה למחר.

עקב השביתה-מחלה, ייתכנו שיבושים בתנועת הרכבות. במרכז הפיקוח של רכבת ישראל כבר הודיעו על ביטולן של שתי רכבות נוסעים הלילה, מעט אחרי חצות, בקו נהריה-נתב"ג.

ברכבת ישראל לא נשמעו מרוצים מהתרגיל שעשו להם העובדים: "שמונה נהגי רכבות הודיעו בשעה האחרונה על מחלה", אך הבהירו: "לעת עתה מצליחה ההנהלה לשמור על לו"ז רכבות סדיר ותעשה כל מאמץ שלא יבוטלו רכבות. נודיע במידה ונאלץ לשנות את הלוז בשל מחלות אלה".

מוועד עובדי הרכבת נמסר בתגובה: "כל הדיווחים על מחלה לכאורה שתקפה נהגים ברכבת, הם דיווחים שאינם נכונים ואף שיקריים. כפי שהודיע וועד העובדים, ולאחר שבית הדין קיבל כמעט את כל טענותינו, הרי שהעיצומים שתוכננו ליום שלישי בוטלו. כל הנהגים עובדים לפי סידור העבודה".

מקורות ברכבת טענו כי יו"ר וועד העובדים ונציג הנהגים הבטיחו אמנם שלא ייפגעו בפעילות רכבות הנוסעים, בין היתר במטרה שלא לעורר תרעומת בציבור. אלא שיו"ר ועד עובדי הרכבת הצפוני ויו"ר הוועד הדרומי הם נהגים בעצמם, ולא הצליחו לעמוד בפני הלחץ מצידם של הנהגים.

אלון מליק

אלון מליק