אוהדי נבחרת ישראל למודי אכזבות, והמשחק אמש לא היה שונה. השחקנים בכחול הפגינו יכולת חלשה מאוד במשחק הביתי מול אלבניה שהשיגה את נקמתה עם 3:0 מוחץ על ישראל, בדיוק אותה תוצאה בה ניצחה אותה ישראל בסיבוב הראשון.

אלישע לוי ושחקניו רצו להתקרב להבטחת המקום השלישי וסיפרו כי משחק הידידות המביך מול מולדובה בשבוע שעבר היה אימון בלבד, וכי מול אלבניה דברים יראו אחרת. אז לא רק שהנבחרת לא התקרבה להבטחת המקום השלישי, היא בינתיים התדרדרה לרביעי. גם הקהל הפגין את חוסר האמון שלו בנבחרת שכ-15 אלף צופים בלבד הגיעו למשחק.

יכולת מביכה של נבחרת ישראל. בן שהר. צילום: מנהלת הליגה
יכולת מביכה של נבחרת ישראל. בן שהר. צילום: מנהלת הליגה

 

ארמנדו סדיקו האלבני מלוגאנו השוויצרית כבש פעמיים בדקות 22 ו-44 שערים כמעט זהים בעקבות רפיון בהגנה הישראלית שלא לומדת מטעויות. בדקה ה-71 כבש לדיאן ממוסאי מפסקארה האיטלקית את השער השלישי שקבע את תוצאת הסיום.

הנבחרת לא נראתה כמי שרוצה לנצח במשחק. לפעמים פערים ביכולת המקצועית עושים את ההבדל, אך מבט זריז בסטטיסטיקה של המשחק אתמול מראה כי הנבחרת ביצעה תשע עבירות בלבד ב-90 דק' מבלי לספוג כרטיס צהוב אחד. זה כבר לא עניין של יכולת, זה עניין של רצון ומוטיבציה.

ומילה על הקהל. יוסי בניון, מגדולי שחקני ישראל, נכנס בדקה ה-67 במקומו של בן שהר להופעה ה-99 שלו במדי הנבחרת ומאותו רגע ספג קריאות בוז צורמות מהקהל המועט ביציעי סמי עופר בכל פעם שנגע בכדור. מביך.

אחרי ההפסד, ישראל נשארה עם 9 נק' אחרי שישה מחזורים וירדה למקום הרביעי בגלל הפרש שערים נחות משל האלבנים.

ניר מועלם

ניר מועלם

עורך חדשות, ערוץ 20.
ניר מועלם