בממשלת רואנדה סירבו להיפגש עם חברי הכנסת ממרצ שהגיעו למדינה בניסיון לסכל את הוצאתם מישראל של מסתננים בלתי חוקיים מאפריקה. ח"כ מיכל רוזין וח"כ מוסי רז הגיעו לרואנדה בשבוע שעבר על רקע מאמצי השמאל הקיצוני נגד התכנית הממשלתית להוצאת המסתננים.

"המטרה היא לחשוף בפני אישי ציבור ונציגי ארגוני זכויות אדם את מחדלי ממשלת ישראל בטיפול במבקשי המקלט", אמרה רוזין על ביקורם של השניים ברואנדה.

שר החוץ של רואנדה אוליבייה נדוהונגיריי. צילום: מתוך פייסבוק

לפי הדיווח בסוכנות AFP בממשלת רואנדה סירבו לשתף פעולה עם ניסיון ההתערבות של הח"כים מהאופוזיציה. שר החוץ של רואנדה אוליביה נדוהונגיריי אמר ל-AFP כי "רואנדה לא יכולה להיות מגרש משחקים של הפוליטיקה הפנימית בישראל. אנו מתמודדים עם ממשלות ואנחנו מקבלים רק בכירים שנשלחו באופן ברור ורשמי על ידי ממשלותיהם".

"אם לחבר כנסת כלשהו יש איזשהי סוגיה עם הממשלה בנוגע למהגרים אפריקנים בישראל, הוא צריך לדבר עם ממשלת ישראל, לא אתנו", הוסיף נדוהונגיריי.

ח"כ מוסי רז השוהה כאמור ברואנדה תקף אתמול בלילה (שבת) בטוויטר את ממשלת רואנדה והאשים אותה בשחיתות: "ממשלת רואנדה תקבל סכום בשווי 10% מהתקציב השנתי שלה כדי לקבל את הפליטים", כתב. "לכן חתמו על הסכם ולכן הם מתביישים ומכחישים. קו ישר עובר בין השחיתות לגירוש".

חשוב לציין כי גם רואנדה וגם ישראל הכחישו כי רואנדה היא המדינה השלישית אליה מופנים המסתננים הבלתי-חוקיים שלא יישארו בישראל.

 

 

 

 

עדי דניאל

עדי דניאל

עורכת חדשות באתר ערוץ 20