חיל האוויר מעלה הילוך ואת רף האימונים לקראת המשימות המבצעיות הצפויות לו במהלך השנה האזרחית הנוכחית, כך דווח באתר חיל האוויר.

"האויב שלנו ממשיך להתקדם, גם בהיבטים טכנולוגיים וגם בשיטות הפעלת הכוח. קצב ההתעדכנות הוא גבוה והמגוון בבעלותו הוא רחב ומאתגר", הדגיש אל"מ א', ראש מחלקת אימונים.

"בשל כך אנחנו ממשיכים להתקדם ומפתחים את יכולותינו ואת שיטות העבודה שלנו. אנחנו בונים את האימונים כך שנוכל להתמודד עם אויב שמשתנה בן רגע. תכנית האימונים מתמקדת בפעילות במרחב העמימות, מרחב אי-הבהירות בו אנחנו נלחמים בזירה ולא יודעים בדיוק איך יפעלו מולנו. עלינו להיות גמישים, לדעת להפעיל את הכלים המתאימים ביותר לאותה סיטואציה ולהתאים את עצמנו בזמן אמת", אמר אל"מ א'.

זירת הקרב העתידית. צילום: באדיבות חיל האוויר

 

על פי הפרסום, כבר באמצע השנה שחלפה ישבו אנשי החיל במטה ובבסיסים יחד עם ראשי המדורים בדרגת רס"ן, ויחד עמלו לגבש ביחד את התחומים בהם יתמקד חיל-האוויר באימוניו בשנה הקרובה, כמו גם לנסח הערכת מצב ייעודית לעולם האימונים עד לשנת 2023.

הבחירה לפתוח את הדיון לראשי מדורים לא הייתה מקרית, והתקבלה בשל ההבנה כי קצינים אלו מחוברים ביותר לעבודה בשטח ויתרמו לתהליך בניית תכנית העבודה.

F-35 ('אדיר') בשירות חיל האוויר. צילום: דובר צה"ל

 

"אחת השאלות שבהן התמקדנו היא כיצד אנחנו מתכוונים לשלב את מטוסי הדור החמישי באימונים ובמתארים המבצעיים. היום אנחנו מאיצים את התהליך והגדרנו את שילוב הדור החמישי כאחד מהיעדים המרכזיים שלנו לשנה הקרובה", הסביר  ראש מחלקת אימונים.

אל"מ א' הוסיף, "אנחנו משלבים את מטוס ה'אדיר' (F-35I) בטיסות, בתחקירים ובתדריכים עם הדור הרביעי, ומעבירים את הידע בין הגורמים השונים בחיל על מנת למקסם את יכולותיו ואת השימוש בו. ההשפעה של הדור החמישי היא חיובית מאוד. מטוסי ה'אדיר' מקדמים גם טייסות שאינן שייכות לדור החמישי ומקדמים אותנו כארגון".

לינור בר-אל

לינור בר-אל