החללים הנעדרים הדר גולדין ואורון שאול הי"ד
החללים הנעדרים הדר גולדין ואורון שאול הי"ד

מאות יהודים וישראלים מפגינים בשעה זאת מחוץ לשגרירות קטאר בוושינגטון. המפגינים דורשים מקטאר להפעיל את הלחצים שלהם על חמאס במטרה לשחרר את החיילים החטופים, אורון שאול והדר גולדין, שמוחזקים על ידי ארגון הטרור מאז צוק איתן. התזמון שנבחר אינו מקרי – ערב יום הכיפורים.

"כבר 1200 ימים שהוריהם של אורון והדר נמצאים בהמתנה מורטת עצבים שגופות בניהם יושבו אליהם", נכתב במינשר של הקהילה היהודית בעיר כקול קורא לקראת ההפגנה. כידוע, קטאר מעבירה סכומי עתק לחמאס, בין היתר במטרה לשקם את רצועת עזה. הכספים האלה הם בלון החמצן של חמאס כריבון ברצועה ולכן – כך מאמינים המפגינים – הקטארים יכולים לשמש קטליזטור לקידום הסכם לשחרור גופות הלוחמים והשבויים שמוחזקים בידי חמאס.

משפחת גולדין, שעודכנה בדבר קיום ההפגנה, מסרה: "הפננו את תשומת ליבם של יהודי ארצות הברית למצב שבו אנחנו נמצאים. לכל מקום שהגענו הם התגייסו לעזור, גם כערבות יהודית וגם בגלל המעורבות האמריקנית. המטרה היא להפעיל לחץ על מדינות בעלות קשר לחמאס, דוגמת קטאר, אשר מממנות את האחים המוסלמים. צר לנו שממשלת ישראל לא משקיעה משאבים דומים ולא מציבה בראש סדר העדיפויות שלה את החזרת החללים לקבר ישראל".

לפי פרסומים בכלי תקשורת שונים בעולם, נתניהו דווקא שוחח כמה פעמים עם נשיא רוסיה פוטין ועם מנהיגים נוספים במטרה ללחוץ על חמאס להתגמש מול ישראל במשא ומתן להחזרת הנעדרים והשבויים שבידיהם. בחמאס מתעקשים לשחרר את גופות החיילים ואת האזרחים הישראליים רק בתמורה לשיחרור אסירי ארגון הטרור שנעצרו מחדש, לאחר ששוחררו במסגרת עיסקת שליט.

מודעת ההפגנה למען אורון שאול והדר גולדין הי"ד
מודעת ההפגנה למען אורון שאול והדר גולדין הי"ד
אלירן טל
כתב בדסק המדיני של ערוץ 20