אפקט רון קובי? מסעדת 'באזל' הטבריינית פתחה השבת את שעריה לסועדים. המסעדה השוכנת בטיילת של העיר הייתה עד כה תחת ההשגחה של 'חוג חתם סופר', כך על פי דיווח באתר 'אקטואליק'.

על פי הדיווח אנשי עסקים בעיר הפנו אמצע מאשימה לראש העיר רון קובי, הפועל לשבירת הסטטוס קוו בעיר ונותן רוח גבית באופן פומבי לחילול שבת של בעלי עסקים בעיר.

מטעם הרבנות בטבריה נמסר כי "הוסרה ההשגחה ממסעדת 'באזל' בטיילת של טבריה. עקב פעילותה בשבת. הודעה מסודרת תצא בע"ה מחר בבוקר". ההודעה נחתמה במילים "ידע הציבור ויזהר. רב ואב"ד עיר הקודש טבריה"

לראש העיר המכהן יש יד ורגל בחילולי השבת של העסקים בעיר. בדף הפייסבוק שלו מתגאה רון קובי בפתיחת עסקים בשבת, כאשר הוא מצלם עצמו בזמן הפעילות במקומות אלו. בין היתר כתב באחד האירועים כי "חיי הלילה של שישי חוזרים בכוחות גדולים מאוד".

מלשכת ראש העיר נמסר על פי הדיווח בתגובה לפתיחת מסעדת 'באזל' בשבת: "טבריה עיר הכנרת היא עיר התיירות והבילויים המובילה בצפון המדינה, העיר הזו לא תיכנע לכפייה החרדית. בעירייה הדגישו כי "העיר הזו תהיה פתוחה בשבתות וחגים באזורי התיירות, אנחנו מעריכים את הדת ואת המסורת אך יחד עם זאת עיר תיירות שמושכת אליה כ 20,000 איש בסופי השבוע. היא עיר פלורליסטית שגם דתיים וחרדים באים ליהנות מהטיילת שלה בשבת".

אורן רפאל

אורן רפאל