ישראל ויפן הודיעו היום (רביעי) על פתיחת קו טיסות שכר בין בטוקיו לנתב"ג. זו הפעם הראשונה שטיסות ישירות בין המדינות ישווקו לתיירים. הטיסות, שיישכרו על ידי שלוש סוכנויות נסיעות יפניות מחברת סאן דור, יצאו לדרך בספטמבר הקרוב, נכון לשעה זו מתוכננות שתי טיסות לכל כיוון – בהפרש של שבוע בין כל סבב.

זמן הטיסה צפוי לעמוד על 11 וחצי שעות בדרך ליפן, ו-12 וחצי שעות בדרך לישראל – חיסכון של כארבע שעות לכל כיוון לעומת המסלול הקצר ביותר כיום, שגם מצריך עצירה ביעד ביניים.

"טיסות השכר הן צעד ראשון בדרך להשגת היעד העיקרי שלנו – טיסות ישירות וסדירות בין שתי המדינות״, אמרה שגרירת ישראל ביפן, יפה בן-ארי, והוסיפה כי ״הטיסות יסייעו למקם את ישראל על מפת התיירות היפנית, ויאותתו לשוק המקומי כי ישראל היא יעד אטרקטיבי. במקביל, תיירים ישראלים יוכלו להנות ממסלול קצר ונוח יותר ליפן – מהיעדים הצומחים ביותר בשוק התיירות היוצא בישראל".

"אנו מקווים כי המהלך יעודד ביקורי אנשי עסקיים יפנים בישראל ויתרום לחיזוק קשרי הכלכלה והמסחר בין המדינות" הוסיף סמנכ"ל אסיה והפסיפיק במשרד החוץ, גלעד כהן.

לאחרונה חלה צמיחה מרשימה בתנועת התיירים בין שתי המדינות – מספר הישראלים המבקרים ביפן זינק ב-2018 ללמעלה מ-35 אלף איש, לעומת כ-15 אלף איש לפני כחמש שנים. מהכיוון השני, בשנת 2017 נרשם זינוק של כ-50% במספר התיירים היפנים בישראל לעומת 2016, ובשנה שעברה נרשמה צמיחה נוספת של כ-15%, לרמה של כ-20 אלף תיירים.